Iskolánk IV. korcsoportos fiú futsal csapata a megyei döntő megnyerése után január 15-én Debrecenben a G4 Sportcsarnokban megrendezett országos elődöntőn próbálta meg kiharcolni az országos döntőbe jutást. Azt már a torna elején tudtuk, hogy emberfeletti teljesítményre lesz szükségünk, hiszen ellenfeleink játékosainak átlagéletkora 1 évvel meghaladta a mieink életkorát, valamint a helyszínen megtapasztalhattuk azt is, hogy szinte mindegyikük egy fejjel magasabb is nálunk. Mindezek ellenére nem ijedtünk meg tőlük, és a házigazda Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium csapata ellen mindenki megdöbbenésére vezetéshez is jutottunk. Azonban ezek után egyszerűen elpártolt mellőlünk a szerencse. A hazaiak kapusa, vagy a hazai kapufa mindig megmentette a debrecenieket a kapott góltól, míg az ellentámadások során az igen termetes ellenfeleink pillanatok alatt eljutottak a kapunkig, ahol könyörtelennek bizonyultak. Végül, bár végig tisztességesen küzdöttünk, 5-1 arányban alulmaradtunk, amivel hamar elszálltak a továbbjutási reményeink. Sajnos ez a vereség nagyban rányomta a bélyegét a Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola elleni mérkőzésünkre is, amelyen kissé hitehagyottan kezdve hamar kétgólos hátrányba kerültünk. Ezután pedig hiába nyomtuk be ellenfelünket a saját kapujuk elé, a szépítésünk után néhány perccel a mérkőzés vége előtt egy kontrából kapott újabb góllal 3-1 arányban elveszítettük a mérkőzést.
A tornát összességében a 3. helyen zártuk, de elkeseredettségre nincs okunk. A végső győztes hazaiaktól nagy elismerést kaptunk a mutatott játékunk után, így remélhetjük, hogy jövőre már mi is a legjobbak közé kerülhetünk nemcsak megyei, hanem országos szinten is.
A csapat tagjai:
Bagi Ádám, Béres Martin, Fonád Levente, Gazsi Máté, Hordós Ádám, Kiss Vince, Magyar Barnabás, Nagy Barnabás, Szádvári Gábor Gergő, Szappanos Péter
Felkészítő tanár: Béres Gábor