Konkoly Luca 8. a osztályos tanuló az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem által szervezett német nyelvi szépkiejtési versenyen I. helyezést ért el.
Tanára: Bertalan Ágnes
Gratulálunk!

Iskolánkban november 28-án rendeztük meg a Szépkiejtési versenyt angol és német nyelvből. A diákok lelkesen készültek a versenyre és színvonalasan szerepeltek.

Eredmények:

Angol nyelv:
5-6. osztály
1.    Csoma Nóra 6.c
2.    Gál Cecília 5.a
3.    Somogyi Lehel 6.a
7-8. osztály
1.    Csajkás Csenge 8.b
2.    Molnár Donát 7.b
3.    Zombori Zita 7.b

Német nyelv:
5-6. osztály
1.    Oskola Viola 6.b
2.    Hajdú Sára 6.b
3.    Hivatal Anna 6.b
7-8. osztály
1.    Besenyi Georgina 8.c
2.    Husznay Szófia 8.c
3.    Palotai Nóra 7.a

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!
Angol nyelv: Berdó Péterné Farkas Andrea, Eperjesiné Palásti Piroska, Majzik Zsuzsanna
Német nyelv:  Bertalan Ágnes, Szerencsés Melinda

Tóth Berta 4.a - TITOK angol nyelvi levelező verseny- országos 9. hely
Felkészítő: Bathóné Szaniszló Rita

Gonda Gergő 5.a - Tudásbajnokság - megyei 3. hely
Felkészítő: Berdó Péterné Farkas Andrea

Bánföldi Zoé 5.b - TITOK angol nyelvi levelező verseny - országos 6. hely
Felkészítő: Berdó Péterné Farkas Andrea

Sólyomi Bence 7.a - TITOK angol nyelvi levelező verseny- országos 8. hely
Felkészítő: Eperjesiné Palásti Piroska

Dobrán Réka - Csajkás Csenge -  TITOK angol nyelvi levelező verseny - országos 2. hely
Felkészítő: Eperjesiné Palásti Piroska

Konkoly Luca 6. a osztályos tanuló a  Regenbogen országos német versenyen 3. helyezést ért el.
Gratulálunk!

A megyei angol nyelvi prezentációs verseny egyéni kategóriájában Virág Imre 8. b osztályos tanulónk első helyezést ért el.
Szeretettel gratulálunk Eperjesiné Palásti Piroskának eredményes felkészítő munkájához, Iminek pedig a színvonalas szerepléshez.

Hetedik évfolyam:
Gulyás Gellért V. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 76), felkészítő tanára: Goda Krisztina.
Bajnai Virág XII. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 58), felkészítő tanára: Berdó Péterné Farkas Andrea
Nyolcadik évfolyam:
Göcző Bence XV. hely (megyei fordulóban elért pontszám: 67,5), felkészítő tanára: Eperjesiné Palásti Piroska
Gratulálunk a szép eredményekhez!

Iskolánk tanulói karácsonyt megelőzően részt vettek a Hebe Kft. által kiírt Es weihnachtet schon elnevezésű német versenyen. A csapatok által elkészített projektmunkák nagyon jól sikerültek, hiszen a közel 170 beérkezett munka közül tanulóink kiemelkedő helyezést értek el:
4. helyezett csapat: Babucs Vivien, Kellner Emese, Tóth Lea (4.c osztály)
11. helyezett csapat: Halápi Áron, Juhász Bálint, Demeter Melinda, Pozsonyi Zsombor (5.a és 5.b osztály)
12. helyezett csapat: Besenyi Georgina, Csercsa Nóra Éva, Finta Györgyi Eperke (4.c osztály)
Gratulálunk a lelkes és ötletes pályamunkákhoz a csapattagoknak és felkészítő tanáruknak, Bertalan Ágnes tanárnőnek!

A Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskola által hirdetett városi angol nyelvi versenyen (2017. nov. 9.) a 6.-os korcsoportban tanulóink 1. helyezést nyertek.
A csapat tagjai: Gál Emília, Gulyás Gellért, Pataki Zita.
Felkészítő tanáruk: Goda Krisztina

A CORNER angol nyelvi verseny írásbeli fordulójának eredménye alapján behívták a szóbeli fordulóba két tanítványunkat:
Gergi Henrietta 8. c
Ágneli Zsófia 8. b
(Ha ezen is sikeresen teljesítenek, BME nyelvvizsgát tehetnek angolból ingyen.)
A szóbeli forduló decemberben lesz.
Felkészítő tanár: Eperjesiné Palásti Piroska.

November 15-én iskolánkból 5 fő vett részt Egerben a "Let's make new friends" angol nyelvű prezentációs versenyen. A gyakorlóiskolák versenyében mind az 5 tanulónk bejutott a 2. fordulóba:
Terenyi Gréta 7.b
Virág Imre 7.b
Szarvas Martin 7.a
Fülöp Luca 8.b
Antal Gergely 8.b
A második fordulóban a bemutatott képsorhoz rögtönzött prezentációt kellett elmondaniuk. A döntőben a 7. évfolyamosok között
Virág Imre 2. helyen,
Terenyi Gréta 3. helyen végzett.
Felkészítő tanár: Eperjesiné Palásti Piroska. Gratulálunk az eredményekhez!

Kohári Krisztián és Kozma Melinda Boglárka (8.c) szép eredményt értek el a megyei Litteratum versenyen: Krisztián megyei 4. lett, Melinda pedig megyei 1. illetve országos 5. helyezett, 1,04 ponttal lemaradva az első helyezett mögött.
Felkészítő tanáruk: Forgács Lászlóné.
Gratulálunk a szép eredményhez!