Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: Jászberény, Sportpálya út felől
tel: +36 57 404 200  +36 57 404 201 e-mail: szent.istvan.jaszbereny@gmail.com

Szeressétek a gyermekeimet!
2024. április 11-én Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Jászberényi Campusán megrendezésre került a Tavaszi Tehetségkutató Művészeti Fesztivál, amelyet a régió középiskoláinak hirdettek meg. A verseny gondolatát Szabó Lőrinc Ima a gyermekekért című verse ihlette: Szeressétek a gyermekeimet.
A versenykiírás alapján lehetőség volt versmondó, versillusztráció és zenei pályázatra jelentkezni. A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumból nyolc diák pályázott. Egy diák versmondó és nyolc diák versillusztráció kategóriában.
A versmondó pályázat eredménye:
Madarász Fruzsina 12.a  - 3. helyezés
A versillusztrációs pályázat eredményei:
Bányai Lívia 11.a  - 1. helyezés
Madarász Fruzsina 12.a  - 2. helyezés
Garai Kyra 10.a – 2. helyezés
Kántor Lili 9.a- 3. helyezés
Juhász Gabriella 9.a-
3. helyezés
Taczman Alma 11.a- 3. helyezés
Kis Nóra 10.a- 3. helyezés
Csikós Réka 11.a- 3. helyezés
Felkészítő tanár: Kugler Erika
Szeretettel gratulálunk a nyerteseknek!

Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium 10.a osztályának kirándulása Erdélybe (március 12-15.)
„Most egy a lélek, egy a szív és a kar” - Petőfi Sándor szavai híven tükrözik érzéseinket a nemzeti ünnepünkhöz kötődő erdélyi kirándulásunk során.
A Rákóczi Szövetség Diákutazási Programjára benyújtott sikeres pályázatunk megvalósításaként március 12-15-ig látogathattunk Erdélybe. Helyi szervezetünk 31 diákja és két kísérőtanára először Nagyváradon a magyar történelmi emlékeket kereste fel, különös tekintettel az 1848/49-es szabadságharchoz kötődő helyekre. Megtekintettük a Szent László királyunk hermáját őrző templomot, fotózkodtuk a várban, amely a szabadságharc fontos állomása volt és a főtér gyönyörűen felújított, a dualizmus korát idéző épületei között sétáltunk. A Királyágón rövid fotószünet után folytattuk utunkat, hogy estére Marosvásárhelyre érjünk, ahol már testvériskolánk, a Szász Adalbert Sportlíceum vezetősége és tanárai vártak bennünket. Testvériskolánk tanáraival és diákjaival tartalmas két napot töltöttünk. Vidám beszélgetésekkel és hangos sportversenyen találtunk újra egymásra, hiszen a Covid járványos időszaka óta nem volt módunk a személyes találkozásra. A nemzeti ünnepünkről egy felemelő és rendkívül megható szavalóversenyen emlékeztünk meg a várban, amely autentikus és méltó környezetet biztosított az alkalomhoz.
Hazafelé úton Kolozsváron tartott városnézésen ismerkedtünk a Házsongárdi temető síremlékeivel, Mátyás szülőházával és lovas szobrával. Rövid csucsai megállónk után élményekkel gazdagon érkeztünk haza.
Köszönet a Rákóczi Szövetség pályázati támogatásáért.
Szervező: Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia, a helyi szervezet vezetője és Nagyné Sipos Marianna osztályfőnök.

 

Február 21-én a város középiskolás fiataljaitól volt hangos a jégpálya. A Klapka György Technikum és Szakképző Iskola által szervezett jeges sportvetélkedőn gimnazistáink is részt vettek. Az izgalmas és jól összeállított versenyen öt iskola közül a második helyet sikerült elérnünk.
A csapat tagjai: Antal Réka 11.a, Hudra Anna 11.a, Szabó Kinga 11.a, Hudra Emese 11.a, Ivanics Máté 11.a, Koczka Richárd 11.a, Magyar Balázs 11.a, Bakki Zsombor 11.a, László Bálint 11.a, Lázs Olivér 10.a, Juhász Bálint 10.a. A tanulók érmeket és egy szép serleget kaptak.
Felkészítő: Baráth Géza, Molnár Anita

 

Lezajlott a gödöllői pedagógus-továbbképzés
Szent-Györgyi Tanárok számára tartottak továbbképzést 2024. február 16-án Gödöllőn.
 A továbbképzés résztvevői röviden áttekintették a biológia emelt szintű érettségi követelményrendszerének a PCR-re és a gélelektroforézisre vonatkozó részeit, és a téma iskolai felhasználásának legfontosabb szempontjait. Az elméletet gyakorlati foglalkozás követte, amelyen a résztvevők saját DNS-t izoláltak szájnyálkahártyából, majd PCR és restrikciós emésztési próba segítségével meghatározták a PTC-érzékelés genotípusát.
A továbbképzésen iskolánkból Szabóné D. Mária biológiatanár és Bognárné Turóczi Ágnes biológia-természetismeret-környezettan szakos tanár vett részt.

Beszámoló – Szeged

Nobel-díjasok és tehetséges diákok XXI. találkozója

2023. december 13-tól 15-ig Taczman Alma 11. osztályos tanuló, valamint Koczka Richárd 11. osztályos tanuló Szabóné D. Mária tanárnő kíséretében részt vehettek a Nemzeti Tudósképző Akadémia szervezésében a Nobel-díjasok és tehetséges diákok XXI. találkozóján Szegeden.

Szerda reggel vonatra szálltunk és Szeged felé vettük az irányt. Mivel Tanárnő szegedi származású, így nem volt kérdés, hogy bejárjuk majd a város nevezetességeit, s sok-sok információval gazdagodunk. Szegeden egy kis séta és villamosozás  után megérkeztünk a szállodánkba, a Novotelbe. A szálloda gyönyörű berendezését már a recepciónál megcsodálhattuk. A kilátás sem volt utolsó, hiszen az ablakok egy része a Tiszára nézett. A személyzet kedves és segítőkész volt. Miután beregisztráltunk és nagy táskáinkat lepakoltuk a szebbnél-szebb és kényelmes szobáinkba, elindultunk várost nézni. Tanárnő megannyi érdekes dolgot mutatott és mondott nekünk, és a vicces történeteket sem hagyta ki.  Miután jól elfáradva visszaértünk a szállodába, a vacsorát mindenki jóízűen fogyasztotta el. A szállodai személyzet kitett magáért és az ételek is kifejezetten finomak és ízletesek voltak. Vacsora után megbeszéltük a csütörtöki napunkat, ami a legfontosabb volt, és a leghosszabbnak ígérkezett. Ezek után mindenki a szobájába ment és próbáltunk minél többet pihenni, felkészülni a következő napra. Korai kelést követően a finom és sokféle reggeli után villamosra szálltunk, és a szegedi József Attila Tanulmányi és Információs Központba mentünk, ahol az egész találkozó zajlott. Az egész társaság kettéosztva kezdte a napját. Mi a megnyitóra ültünk be, miközben a gimnazisták másik része kerekasztal beszélgetésre ment a programban résztvevő egyetemista hallgatókkal. Mi a megnyitón az egyetemista hallgatók másik csoportjának remek előadásait hallgathattuk meg. A találkozón az angol volt a beszélt nyelv, és az előadások is angol nyelven zajlottak. Szerencsére a gimnáziumunk nyelvi képzése kiváló, így a szövegek nagy részét megértettük. A szaknyelvi szövegek hiányzó információit Marika nénivel a későbbiekben megbeszéltük.

Az előadáson először Szeredás Bálint előadásában a -MikroRNS-ek a hasnyálmirigy neuroendokrin és mellékvesekéreg daganatokban: jelentőségük az elkülönítő diagnózisban és a kezelésre adott válaszban- témájú előadását hallgathattuk meg. Ezután még számos előadás következett, aminek a témái felettébb érdekes voltak. Idetartozott pl.: Oxigénhiány következményeinek vizsgálata a retinában vagy pl.: Egy kivételes szerkezetű háttér káliumcsatorna aktivitásának és expressziójának vizsgálata. Miután az egyetemisták megtartották előadásaikat, egy kávészünet következett, majd mi vehettünk részt egy  kerekasztal beszélgetésen. Egy szegedi, egy pécsi és egy debreceni egyetemi hallgatóval beszélgethettünk az egyetemi életről, a szakmai- és kutatási lehetőségekről. Mindhárman kedvesek és segítőkészek voltak, igyekezetek minden kérdésünkre kielégítő választ adni. A körülbelül egy órás beszélgetés után ismét egy rövidebb szünet következett. A szünetekben üdítőket, kávét, édes és sós süteményeket szolgáltak fel.  Ezt követően a programhoz tartozó néhány mentortanár előadását hallgathattuk meg egyre érdekesebb témákban. Ide tartozott pl.: Bőrsejtből agysejt - sejt átprogramozás alapfokon vagy Biciklusos és triciklusos morfolínók: a nukleozidok furanózgyűrűjének lerombolása és újraalkotása.

Az előadások szövegének megértése igen nehéz volt, hiszen az angol szaknyelv területén kevésbé vagyunk még járatosak. Próbáltunk azért minél több dolgot jegyzetelni és megérteni. A hosszú, sorozatos előadások után ebédszünet következett, ahol mindenki megtalálhatta a kedvére való ételt a sok-sok finomság között. A kiváló ebéd után kezdődtek a jelentősebb előadások. A megnyitót Hegyi Péter és Rakonczay Zoltán kezdte az egyetemi képzés, és a tehetségképző program szerkezetének bemutatásával. Nagyon szimpatikus volt, hogy a konferencia szervezői megköszönték a gimnáziumi tanároknak azt a munkát, amit az ország minden területén végeznek a tehetséges gyerekek eredményes fejlesztése, felkészítése érdekében. Minden középiskolai tanárnak – így Marika néninek is - fel kellett állnia, s az egész konferencia tapssal köszöntötte őket!

Az előadás után a találkozó első díszvendége következett: Sahin-Tóth Miklós a kaliforniai egyetem professzora - 25 éves küldetésem az örökletes hasnyálmirigy-gyulladás dekódolására-  néven tartott előadást.  Őt követte a 2013-ban Fiziológiai és Orvostudományi-Nobel díjat elnyerő Randy Schekman. Schekman - Gének, sejtek és felfedezések az alaptudományban és betegségekben - témájú előadást tartott.

Mérhetetlenül megtisztelő és felemelő érzés volt, hogy egy Nobel-díjas tudóst hallgathatunk. A kávészünetben közvetlen társalgást is lehetett velük folytatni. A szünet után a találkozó másik két díszvendége tartott előadást. Először Ole Petersen a cardiffi egyetem professzora -A tudományos folyamat: hogyan csináljuk jól?- címmel, majd a szintén Nobel díjat nyert Thomas Südhof - A szinapszis képződésének rekonstrukciója, egy molekula egy idő - címmel tartottak előadást. Lenyűgöző volt látni a tudásukat, az életútjukat; s azt , hogy milyen kedvesek voltak a diáksággal.

Az utolsó előadáson Thomas Südhof - kicsit kilépve az időből- több mint egy órás előadása feltette az i-re a pontot. Az összesen 16 előadást végighallgatva úgy gondolom, mindenki elfáradt és megérdemelte a pihenést.  Ám a napnak még közel sem volt vége!

A gyönyörűen megterített asztaloknál elfoglalva helyünket kezdetét vette a színvonalas gálaműsor, amely az idei találkozón egy operakoncert volt. Az előadók csodálatos, hangulatos műsort adtak nekünk. Mindenki eltekintett attól, hogy milyen későre jár, vagy ki mennyire fáradt! Örömmel hallgattuk a gyönyörű dallamokat, az időnként ismerős melódiákat. A műsor után következett a gálavacsora. Elképesztően magas minőségű fogadásban volt részünk, az ételekről nem is beszélve! Rengeteg finomság, sok-sok sütemény… Az est folyamán 15-20 pincér segédkezett, hogy mindenki jól érezze magát. Igazán méltó zárása volt a napnak. A sok-sok szakmai előadással, a színvonalas gálaműsorral és a díszvacsorával ünnepelték a szervezők a biológiai kutatások eredményeit, a kutatók kitartó munkáját, s a tanulni vágyó és a biológia iránt elkötelezett tanulókat, s a diákokat segítő, mentoráló kiváló pedagógusokat.

Pénteken a reggelit követően összepakoltunk a szállodában, és megkezdtük az utolsó napot. Az információs központba érve kerekasztal beszélgetés kezdődött Hangya Balázzsal egy rendkívül szimpatikus, és okos tudóssal. Nagyon segítőkész volt velünk, minden kérdésre választ kaptunk. Az ebédet követően a találkozó utolsó programjaként mi egy szegedi orvostanhallgató laborjába nyertünk betekintést ahol gomba és tumor közötti kapcsolat és megannyi érdekes dolog kapcsán végeztek kutatást.

Hazafelé a vonaton megbeszéltük az eseményeket, felidéztük a legkedvesebb emlékeinket.

Ez a három nap nagyon különleges és felejthetetlen marad számunkra!

Köszönjük a lehetőséget!

Koczka Richárd 11. osztályos tanuló

Iskolánkból néhány tanuló újból ellátogathatott Gödöllőre, ahol egy bonctani gyakorlaton vehettünk részt. Csakúgy, mint minden eddigi ilyen programon, most is szórakozva tanulhattunk együtt egy családias közegben biológiatanárom– Szabóné D. Mária - és osztálytársam, Koczka Richárd társaságában.
A program 11 órakor kezdődött, megkaptuk a szükséges eszközöket, s a mentortanár, Zoli bácsi, tisztázta velünk a tüdő szerkezetével és működésével kapcsolatos alapfogalmakat. A tüdő szén-dioxid és oxigén koncentrációjának vizsgálatához két kísérletet végeztünk, 2 kémcsőbe meszes vizet tettünk, majd ezekbe bele kellett fújni több szakaszban a tüdőnkben lévő levegőt. Utána megvizsgáltuk, hogy milyen változást tapasztalunk. Később egy kisebb tüdődarabot beletettünk egy főzőpohárnyi vízbe, s megnéztük, hogy vajon elsüllyed-e. Ezekhez a kísérletekhez kapcsolódóan folyamatosan töltöttük ki az előzetesen kapott feladatlapot. Délután újabb izgalmas feladat következett: a tüdő boncolása. A feladat alapján párokban dolgozva kipreparáltunk egyes részeket a disznótüdőből: mellhártya, tüdőartéria, léghólyagok. Majd mikroszkóp alatt megvizsgáltunk egy egészséges és egy TBC-s tüdő szövetét, és ehhez kapcsolódóan is oldottunk meg feladatokat.
Örülök, hogy ismételten részt vehettünk Gödöllőn a tehetséggondozó programon! Akiket érdekel a biológia, azoknak a tanulóknak mindenképpen egy hasznos és szórakoztató nap volt. Az ember nem mindennap vehet részt tüdőboncoláson!
Köszönjük a lehetőséget!
Taczman Alma 11. a (biológia fakultáció)

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Diákparlamenti Ülésen Szolnokon november 30-án iskolánkat Bakki Zsombor 11.a osztályos tanuló képviselte. Az ülés fő célja az Országos diákparlamenti delegáltak megválasztása volt. Erre Dankó Andor Péter Országos Diáktanács tagjának beszámolója után került sor. Húsz intézmény delegáltjai szavaztak. A 6 jelölt közül 5 fő delegált fogja képviselni a diákok és iskolájuk érdekeit az országos ülésen.
Kísérő tanár: Szerencsés Melinda

  

A Rákóczi Szövetség Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium helyi szervezete (gimnáziumunk teljes diáksága és tanáraik) november 27-én tartotta az 1956-os eseményeket megidéző programját a Déryné Rendezvényházban. A program finanszírozását a Szövetség belső pályázata biztosította.
A rendkívül érdekes és interaktív nap kezdetén a diákok számára Cseh Dániel történelem-magyar szakos tanár, helytörténetkutató, intézményünk volt diákja ismertette a forradalom és szabadságharc országos eseményeit. Az előzetes és az előadás során megszerzett ismereteket a tanulók az előadást követő izgalmas vetélkedő során kamatoztathatták, illetve szurkolhattak osztálytársaiknak. A nap a Jász Múzeumban, majd egy városi körsétával folytatódott, melynek során a helyi, jászsági illetve jászberényi eseményekkel ismerkedhettek a gyerekek a múzeum történészének segítségével. A város ’56-os emlékhelyein a csapatok élőképet, fotót készítettek. A program teljes időtartamában a miskolci MASZK improvizációs társaság drámafoglalkozással segítette tanulóink elmélyedését az eseményekben.
A program nagyon hasznos és fontos gimnáziumunk életében, hiszen egy olyan témát hozott közelebb tanulóink számára, amelyet az idő távlatában nagyon nehéz megérteni, átérezni. Mégis nagyon fontos, hogy értsék, tudják és ismerjék azt, hogy a forradalmi események során a hétköznapi emberek hogyan váltak hőssé, milyen nagy dolog az a szabadság, ami számunkra természetes és hogyan éljünk ma, hogy ehhez a ránk hagyott örökséghez méltóak legyünk.
Köszönjük a Rákóczi Szövetségnek, hogy levetővé tették a programot számunkra.
Szervező: Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia

A Jászkürt Újság 6. oldalán jelent meg pályaorientációs napunkról írt cikkünk.

https://www.jaszbereny.hu/hirek/jaszkurt-ujsag-2023-23-szam/13528/

 

"Rengett a föld talpuk alatt,
mikor e nap hajnal hasadt.
Együtt léptek, kéz a kézben,
bizakodva, szép reménnyel,
összefogva és elszántan,
halált is vállalva bátran.
Szabadságvágy és akarat
lerombolta a kőfalat."

Az 1956-os forradalom és szabadságharcra iskolai keretek közt emlékeztünk október 20-án. A műsort szerkesztette és összeállította Pál Zsófia 10.a osztályos tanuló és Stelkovicsné Kreuter Anikó tanárnő. Az október 23-i eseményeket a 10.a osztály tanulói idézték fel, kiegészülve a 12.a osztályosokkal, akik táncos koreográfiával biztosították a látványt.
Köszönet a segítségért Polgár-Muhari Éva, Kugler Erika, Goda Krisztina, Berdó Péterné Farkas Andrea, Nagyné Sipos Marianna tanároknak.


Október 6-án rendezte meg a Lehel Vezér Gimnázium a Szántai József emlékversenyt hét középiskolás csapat részvételével.
A Szántai kertben a város és a környező települések középiskolásai összemérhették tudásukat teniszben, kosárlabdában, kézilabdában, röplabdában és labdarúgásban. Mi három sportágban voltunk érdekeltek. Nagy küzdelemben, jó játékkal sikerült kiharcolnunk labdarúgásban, kézilabdában és teniszben is a bronzérmet.

Labdarúgás 3. hely


Csapat tagjai: Kiss Vince 11.a, Faragó Gergő 11.a, Szappanos Péter 11.a, Magyar Barnabás 11.a, Takács Barnabás 11.a, Csizmadia Viktor 11.a, Hornyák Csanád 10.a, Magyar Balázs 10.a, Kóczián Bálint 12.a, Baráth Benjamin 12.a, Bozsó Milán 12.a.

Kézilabda 3. hely


Csapat tagjai: Vaszily Emma 12.a, Sipos Dorina 12.a, Szabó Kinga 11.a, Hudra Anna 11.a, Antal Réka 11.a, Zsombók Debóra 12.a, Szőcs Nikolett 12.a, Német Hanna 12.a, Tábori Zsófia 12.a.

Tenisz 3. hely


Ilonka Vilmos 11.a

Baráth Géza testnevelő

 

A Jászberényi Rendőrkapitányság által megrendezett V. Jászsági Bűnmegelőzési és Drogprevenciós versenyen vett részt szeptember 20-án a 9. a osztályból Káplár Botond, Kövér -Somoskeőy Nimród és Sólyomi Bence.
A fiúk teljesítményükért különdíjban részesültek.
Kísérő tanár: Nyitrainé Tajti Edit osztályfőnök
 

Az OTP Bank és az OTP Fáy András Alapítvány által szervezett Pénzügyi vetélkedőn gimnáziumi csapatunk a 2. helyen végzett.
Csapattagok: Wéber Vendi Doren, Brindzik Bianka, Molnár Máté (9.a).
Felkészítőjük: Nyitrainé Tajti Edit tanárnő.
Gratulálunk!

Június 2-án Szabóné Darócz Mária tanárnő szervezésében hatan részt vehettünk a Nemzeti Tudós Akadémia egyik centrumiskolájában, Gödöllőn, a  Premonteri Szent Norbert Gimnázium egyik biológia gyakorlatán. A foglalkozás témája a lambda-fág DNS emésztés és analizálás volt.
Amikor Gödöllőre értünk, tanárnő máris egy mini „terepgyakorlatot” tartott nekünk az út mentén. Egy pipacs (Papaver rhoeas) virágát tanulmányoztuk, megtudtuk, hogy a növény a mákfélék családjába tartozik, s gyógyszert is készítenek a benne lévő anyagból.
A gödöllői laborgyakorlat legfőképp azoknak szólt, akik a jövőben kiemelten szeretnének foglalkozni a biológiával. A foglalkozás elején kicsit hátrányban éreztük magunkat és az iskolánkat, mivel a többi gyerek heti öt vagy több órában tanulja a természettudományos tantárgyakat, de szerencsére felvettük velük a versenyt. Ennek a gyakorlatnak a haszna a való életben az apasági tesztekben és a bűnügyi nyomozások alkalmával a tettes azonosításakor nyilvánul meg. Az első gyakorlat a restrikciós emésztés volt. Mivel nagyon precízen és tudatosan kell végezni ezeket a kísérleteket, először megcímkéztük a színes Eppendorf-csöveket, hogy melyikbe milyen enzim és Lambda-fág fog kerülni. Majd ezeket automata pipettával különféle DNS mintákba kellett töltenünk a megadott mértékegység alapján. Miután ezzel végeztünk, az oldatokat lecentrifugáltuk és 30 percre termosztátba helyeztük. Ezután következett a második gyakorlat, a gélelektroforézis. Miután kivettük a termosztátból az Eppendorf-csőben lévő mintákat, mindegyiket meg kellett színezni töltőfestékkel. A marker DNS-t a gyakorlatvezető tanártól kaptuk meg, amit a megadott sorrendben, mértékegységben kellett beletöltenünk a gélzsebekbe automata pipettával. A DNS mintákat 30 percig kellett futtatni 100 volton, hogy a DNS fragmentek láthatóak legyenek.
A feladatok eredményét a munkalapon rögzítettük és ábrázoltuk.
A vasútra menet ismét kaptunk egy kis ismertetőt, most egy különleges hangyafajról, amelyet megfigyelhettünk az egyetem parkjában.

Nagyon jól éreztük magunkat ezen a gyakorlaton és nagyon sok új és érdekes dolgot tanultunk.
Köszönjük szépen a sok segítséget Marika néninek!
9. o. Bécsi Sára Panna, Morina Rilinda, Kollár Kíra, Deák Janka
10. o. Bakki Zsombor, Koczka Richárd
- Koczka Richárd-Deák Janka -

A Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett tanulmányi és művészeti versenyek megyei/döntő fordulóinak helyezettjei számára rendezett díjátadó ünnepségen vett részt Virág Imre János (12.a), aki a Megyei történelemverseny díjazottja, Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia tanítványa; Fegyverneki Kinga (11.a) és Kurunczi Gábor (12.a), az "Ép testben ép lélekkel" Testnevelés és sportelméleti verseny díjazottjai, Bús Nikoletta tanítványai; Sóskuti Nikol (11.a), a Szenti Ernő rajzverseny különdíjasa, Kugler Erika tanítványa.
 

 

A II. Jászberényi Középiskolai Akadályfutáson (május 24.) gimnáziumunkat a 10.a osztályosok képviselték. Szervező: Humán, Közrendi- és Vallásügyi Bizottság sport munkacsoportja. Kísérő tanár: Kiss-Kovács Kinga.

A Rákóczi Szövetség 15 középiskolai szervezetének több mint 100 diákja kirándult május első hétvégéjén a Partiumban. A diákok Debrecen, Hajdúdorog, Jászberény, Nyíregyháza, Fehérgyarmat, illetve Margitta, Nagyszalonta, Nagyvárad, Temesvár középiskoláiból érkeztek a partiumi kirándulásra. Iskolánkat a 10. a osztályból Csizmadia Viktor, Koczka Richárd, Havas Péter, Szappanos Péter és Faragó Gergő képviselte. A jókedvű csapat kísérő tanára Guba Ferenc Béla tanár úr volt.
A kirándulás programja érintette többek között Nagyszalonta, Nagyvárad, a Királyhágó, Zsibó, Szatmárnémeti, Nagykároly látnivalóit.
A Rákóczi Szövetség középiskolai programjai között régi nagy hagyománya van a regionális kirándulásoknak, amikor magyarországi diákok a határ másik oldalán élő társaikkal közösen keresik fel a külhoni területek magyar történelmi és kulturális vonatkozású helyszíneit. Ezek a kirándulások kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy a határ két oldalán élő diákok és tanárok között minél szorosabb kapcsolatok alakuljanak és nagyban hozzájárul a helyi identitás erősítéséhez is. Örülünk és nagyon fontos számunkra, hogy ennek a kárpát-medencei összefogásnak mi is tevékeny részesei lehetünk.

Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós tartott előadást Jászberényben, melyen Guba Ferenc tanár úrral 34 fizikát tanuló és szerető diákunk vett részt.

A Felvidékről kitelepítettek emléknapja alkalmából Járvás Katalin színművésznőt hívtuk meg intézményünkbe. A művésznő „saját bőrén” tapasztalta meg azt, hogy milyen távol lenni a szülőföldtől, milyen érzés a tényleges honvágy. Milyen magyarnak lenni idegenben. Érzéseit, a magyarság erős, közösséghez tartozó érzését, a szülőföld utáni vágyat a költészet és a zene nyelvén igyekezett közvetíteni diákjaink számára a „Gyökereink” című irodalmi előadásában.
A Rákóczi Szövetség pályázatának köszönhetően az előadáson helyi szervezetünk minden tagja, kb. 100 fő (90 diák és 10 pedagógus) a frissen csatlakozó 9. a osztályos tanulókkal együtt részt vett. A közönséget mélyen megérintette a magyar szerzők verseivel, prózarészleteivel, zongorajátékkal gazdagított előadás.
 

2023.03.24-én megrendezésre került a Fair play kupa foci körzeti döntő, amelyen iskolánk 3 csapattal nevezett (2 fiú és 1 lány csapat).
Eredményeink:
2. hely
Bozsó Milán, Petrányi Zsolt, Végvári Levente, Kovács Ádám Gábor, Czine Zsolt, Molnár Gábor, Bakai Örs, Polatschek Péter (a képről hiányzik)
3.hely                                
Bakki Zsombor, Csizmadia Viktor, Dobos Barnabás, Ilona Vilmos, Ivanics Máté, László Bálint, Lázár Kolos, Lázár Zétény, Takács Barnabás, Szappanos Péter, Kis Levente, Szabados Imre
4. hely
Kövér-Somoskeőy Kincső, Bendó Eszter, Hudra Emese, Antal Réka, Szabó Kinga, Hudra Anna, Zsombók Debóra, Sipos Dorina,  Kis Evelin,Bányai Lívia, Juhász Dorka (a képről hiányzik)

Petőfi naplójából: "Üdvözlégy születésed napján, magyar szabadság! Először is én üdvezellek, ki imádkoztam és küzdöttem éretted, üdvezellek oly magas örömmel, amilyen mély volt a fájdalmam, midőn nélkülöztünk tégedet! Oh szabadságunk, édes kedves újszülött, légy hosszú életű e földön, élj addig, míg csak él egy magyar; ha nemzetünk utolsó fia meghal, borulj rá szemfedő gyanánt… S ha előbb jön rád a halál, rántsd magaddal sírodba az egész nemzetet, mert tovább élnie nélküled gyalázat lesz, veled halnia pedig dicsőség!"


Nagyszabású, megrendítő és méltóságteljes műsorral emlékeztünk meg az 1848. március 15-i forradalomra, valamint Petőfi születésének 200. évfordulójára. Megelevenedtek az Ifjúsági ház színpadán az aznapi történelmi események, felcsendült a Nemzeti dal, elénk állt maga Petőfi, s harcra buzdította a résztvevőket. A kor hangulatát megidéző táncokkal, a forradalmi hevületet megörökítő zenével és dalokkal egészültek ki a versidézetek.
A Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia által összeállított műsorban általános iskolás és gimnazista tanulók vettek részt.
A dekorációt Doboss Eszter készítette.
Köszönet a műsorban résztvevő diákoknak, valamint a segítő pedagógusoknak: Madarász Krisztina, Polgár-Muhari Éva és Stelkovicsné Kreuter Anikó.
https://www.youtube.com/watch?v=a2H1acHfr6o

Fényképek: http://piwigo.gyakorlo-jaszbereny.edu.hu/index.php?/category/187

Talentum alapítvány

KRÉTA e-napló

KRÉTA elektronikus ügyintézési rendszer

Integrált Könyvtári Rendszer

Heti étlap

Iskolánk részt vesz az európai közösség pénzügyi támogatásával finanszírozott európai iskolagyümölcs-programban

Jelentkezési lapok

Széchenyi terv