Az ÖKO csoport tagjai:

Koordinátor:
Mészárosné Suba Judit

Célunk:

Elősegíteni a tanulók környezettudatos magatartásának, életvitelének kialakulását, ezzel elősegítve az élő természet fennmaradását.

Megértetni a fogyasztás és a környezeti erőforrások kapcsolatát, a fenntartható fogyasztás elvét.

Életmódjukban a természet tisztelete, a felelősség, a környezeti károk megelőzésére való törekvés váljék meghatározóvá.

Olyan tájékozott és tevékeny tanulókat nevelni, akik kreatív, problémamegoldó gondolkodásmóddal rendelkeznek, érzékenyen viszonyulnak a környezetükhöz, képességeiknek és lehetőségeiknek birtokában közvetlenül bekapcsolódnak a természet értékeinek megőrzésébe, védelmébe, alakításába.

Tudatosítani a szelektív hulladékgyűjtést osztályonként 2 db kukával (papír és vegyes, valamint műanyag és fém).

Mini fűszernövénykert gondozása.

Az iskolai ÖKO-fal dekorációjának tartóssá tétele (laminálása, az anyagok lefűzése) a fenntarthatóság jegyében. .

Állandó feladatok:

● Az iskolai ökofalak aktualizálása

● Pályázatok figyelemmel kísérése.

● Kapcsolattartás a Jászberényi Állat- és Növénykerttel, városunk ökoiskoláival és az Önkormányzattal.

● Versenyeken való részvétel segítése.

● Lehetőség szerinti új kapcsolatok kialakítása.

● Az ÖKO programok (felhívások, plakátok, összefoglalók) dokumentálása az iskolai honlap “ÖKO HÍREK”rovatában.