Az idei évben 3 pályázaton vehettek részt tanulóink a HAPPY-hét programjához kapcsolódóan iskolánkban.
„Öt szóval” versíró pályázat, melynek nyertesei:
Muhari Kornél 4.b
Udvardi Zétény 4.c
Kollár Kata 4.b
Tóth Berta 5.a
Szűcs Veronika 7.b
Konkoly Luca 7.a
Divattervező pályázat, flakonok felöltöztetésével, melynek nyertesei:
Zelenák Laura 1.a
Inges Jázmin 3.c
Oláh Luca 4.a
Sisa Eszter 4.a
Szabó Zsófia 5.c
Nagy Lilla 5.c
Ásványvizes flakon címke tervezés pályázatának nyertesei:
Tolmács Laura 3.a
Gazsi Bogdán 4.c
Pintér Szonja 4.c
Szántó Dániel 5.c
Csontos Kata 6.b
Banka Eszter 7.a
Köszönjük a tanulók aktív részvételét és gratulálunk az elért eredményeikhez.

Idén 13. alkalommal került megrendezésre a HAPPY-hét az OGYÉI szervezésében. A program évek óta népszerűségnek örvend, a fiatalok körében népszerűsíti az ivóvízfogyasztást, hangsúlyozva annak fontosságát.
A programba való bekapcsolódás az iskolánk részéről már hagyományosnak mondható. Különféle programelemekkel színesítették a tanórákat az osztályfőnökök és szaktanárok. Az órák kezdetét és végét vízcsobogás jelezte. A hét minden napján Vízidő címmel, a tanulók érdekességeket hallhattak az iskolarádióban az ivóvízről.

A gyerekek vízbár kialakításával ízesített ivóvízzel oltották szomjukat az órák közti szünetekben, testnevelés órákon „vízpróbát” álltak ki, különböző kreatív alkotásokat készítettek technika órán, rajz órán és a délutánok folyamán. A héten zajlott a Kockaland digitális vetélkedő egyik fordulója is, melynek feladatait a kolléganő a vízivás fontosságát hangsúlyozó feladatokkal is színesítette. Vízizsaruként gondoskodtak az osztálytársaik elegendő ivóvízfogyasztásáról a napok folyamán. A hét zárásaként Flashmob szerveződött. A gyerekek és pedagógusok kék színű felső ruházatot öltve, ásványvizes palackokkal a kezükben az iskola udvarán vízcseppet formálva álltak fel egy fénykép erejéig.

A HAPPY-hét programhoz pályázatok is kapcsolódtak. Az OGYÉI által kiírt pályázatra intézményünk is regisztrált, idén ezt három, a hét eseményeit megjelenítő kép készítésével tehettük meg.

Ezen kívül a tanulók három iskolai pályázaton vehettek részt. Az egyik címe Versírás „öt szóval”, a második a Divatbemutató nevet kapta, melyre a gyerekeknek az ásványvizet flakonokat kellett különböző ötletes ruhakölteményekbe bújtatni, végül pedig lehetőségük nyílt megtervezni saját ásványvizes flakon címkéjüket. Nagyon sok kreatív alkotás készült, melyeket az iskola aulájában állítottunk ki, hogy a gyerekek megcsodálhassák egymás munkáit. Ezúttal is köszönjük a tanulók és természetesen a pedagógusok lelkes bekapcsolódását a programokba, pályázatokba.

Bathóné Szaniszló Rita