Iskolánk továbbra is kiemelt feladatának tekinti a tanítóképzés gyakorlati színterének biztosítását. A nevelő-oktató munka területén a tanító szakos hallgatók számára követésre érdemes mintát nyújtunk. Hozzájárulunk, hogy szaktárgyi tanításukban a jelöltek olyan gyakorlatot szerezzenek, amely segítséget nyújt a tanítói munkakör eredményes megkezdéséhez, és erősíti nevelői hivatástudatukat.

A hallgatók a gyakorlóiskolánkban végzik tanítási gyakorlatukat, s a jól felkészült vezetőtanárok felügyelete mellett tartják meg tanítási óráikat.

A gyakorlati képzés területei:
- Csoportos óralátogatások
- Egyéni hospitálások
- Évfolyam szintű bemutató tanítások
- Csoportos tanítási gyakorlatok
- Műveltségi terület csoportos tanítási gyakorlat
- 5 napos egyéni belső tanítási gyakorlatok
- A hallgatók tanórán kívüli tevékenységekbe való bevonása
- Zárótanítás

A beosztás rendje kifüggesztve Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium hirdetőtábláján, valamint az iskola honlapján.
Tudnivalók a félévi követelményekről

A tanítási gyakorlaton csak oltással rendelkező hallgató vehet részt.

Vázlatírás
- A vázlatírás minden előkészítő órára kötelező;
- a már gyakorolt tantárgyakból önálló feladat-meghatározása.
- A vázlat hiánya elégtelennel értékelhető.
- A vázlatíráshoz az óra anyagát  a tanítási gyakorlatot vezető pedagógussal egyeztetett időpontban és csatornán (pl.e-mail) kapják meg.

Tanítás
-
Mindenkinek kötelező 1 mikrotanítás tantárgyanként. A tanítók és helyettes tanítók kijelölése az előkészítő órán történik a jelenlévő hallgatók közül.
- A tanítás feltétele a  tanítási gyakorlatot vezető pedagógus által kijavított tervezet megléte.
- Az óratervet a tanítás előtt minimum 2 nappal kell javításra leadni a tanítási gyakorlatot vezető pedagógussal egyeztetett időpontban és csatornán. A határidőn túl leadott/elküldött óratervek esetén a gyakorlatot vezető pedagógus dönt a tanítási óra megtartásáról.
- Elégtelenre értékelt tanítás nem ismételhető meg sem csoport előtti gyakorlaton.
- A tanítási órára a helyettes tanítónak is kötelező felkészülni.
- Betegség esetén a hallgató köteles bejelenteni a  tanítási gyakorlatot vezető pedagógusnak a hiányzást, valamint az orvosi igazolást bemutatni. A tanítás elmaradása során a pótlása bizonytalan.
- A tanító betegsége esetén a helyettes köteles az órát megtartani.
- A tanítás jegyét a  tanítási gyakorlatot vezető pedagógus az általa vezetett dokumentációban jegyzi.

Az aláírás feltételei
-
Annyi előkészületi vázlat megléte, ahány tanítása volt a csoportnak. Hiányzás esetén a vázlatot pótolni kell.
- Egy mikor tanítási óra megtartása, egy elfogadott óraterv és egy  elfogadott helyettes tanítói óraterv megléte tantárgyanként.
- Hiányzást pótolni nem lehet, pótórákat nem kérhetnek.

A félév zárása
- A félév zárása gyakorlati jeggyel történik.
- A gyakorlati jegy megszerzésének határideje az utolsó foglalkozás időpontja.
- A követelmények nem teljesítése, a hiányzások a félév érvénytelenségét jelentik.

Egyéb
- A hallgatók tájékozódjanak az iskola honlapján a járványi protokollról. Annak betartása rájuk vonatkozóan is kötelező érvényű.
- A tanítási órák védelmében becsengetés után az órát nem lehet zavarni.
- A tanítási óráról való hiányzás duplának számít; a hallgató nem lehet aktív részese a megbeszélésnek.
- A  tanteremben a  székek ki- és elpakolása a hallgató feladata.
- Mobiltelefont a tanítási gyakorlatok óráin nem lehet használni, kivéve, ha az óra részét képezi a használata.
- Egyéni tanrendben gyakorló hallgató személyesen jelentkezzen a  tanítási gyakorlatot vezető pedagógusnál.
- Az egyéni tanrendben gyakorló hallgató számára az aláírás feltételei: 1-1 mikrotanítás (tantárgyanként) csoport előtti megtartása, 1 óra hospitálás, az óratervek elkészítése. Az óravázlatokat a félév zárása előtt 1 héttel kell leadni a tanítási gyakorlatot vezető pedagógusnak.