Részlet iskolánk Pedagógiai programjából:

Sportiskola

A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumban hosszú évek óta sportoló fiatalok oktatását-nevelését végezzük. Több tanulónkból élsportoló lett. Sokéves tapasztalatunkra alapozva úgy véljük, hogy a KÖZNEVELÉSI TÍPUSÚ SPORTISKOLA olyan köznevelési intézmény, amely a sportoló fiatalok iskolai és sportbeli kötelezettségeinek összehangolását a legmagasabb szinten biztosítja. Ennek a feladatunknak leginkább akkor tudunk megfelelni, ha olyan tudásrendszert közvetítünk, amely segíti a sportoló diákokat a természetben és a társadalomban való eligazodásban, önmaguk megismerésében.
Célunk, hogy az élsportoló diákok műveltségképe ugyanolyan gazdag és komplex legyen, mint a nem sportoló társaik műveltségképe. Figyelembe vesszük és alkalmazkodunk a sportoló, élsportoló diákok időbeli leterheltségéhez, segítjük a fiatalokat a tudatos élsportolóvá válás folyamatában a megfelelő sportspecifikus tudáselemek közvetítése révén.

A sporttagozatos osztályok oktatásában résztvevő testnevelők:
Pestiné Járomi Edit, munkaközösség-vezető
Baráth Géza
Bús Nikoletta
Farkas Bernadett
Földiné Barna Andrea
Kiss-Kovács Kinga
Molnár Anita
Novákné Berényi Katalin
Szász Attila István
Szőke Ildikó
Szöllősiné Kárpáti Ágnes
Telek Zsuzsanna
Turjányi Rita

Budapesten rendezték meg az AUDI ISU Short Track Világkupa első  olimpiai kvalifikációs versenyét, amelyre 2017. szeptember 29-én pénteken iskolánk 89 tanulóval és 9 kísérővel is ellátogatott. A gyerekek nagyon élvezték a versenyt, lelkesen szurkoltak a futamokon.
Szombaton a hivatalos megnyitón iskolánk tanulói is szerepeltek: Somogyi Barbara, Dobrán Fanni, Dobrán Flóra, Nagy Netti, Redler Aisa, Szűcs Nikolett, Schönborn Virág, Schönborn Melinda, Major Dominik, Pető Bendegúz, Szűcs Márton. Büszkék vagyunk eddigi teljesítményükre, elkötelezettségükre.