Centenáriumi évkönyvünkben jelentek meg P. Dr. Andreas Bordowski OP iskolaigazgató üdvözlő szavai iskolánk 100 éves fennállása alkalmából:

Tisztelt Igazgató Asszony, Kollégák, kedves Tanulók, tisztelt Szülők!
Iskolájuk ebben az évben ünnepeli fennállásának 100. évfordulóját.
Ebből az alkalomból a Kolleg St. Thomas iskola közössége nevében annak szívbeli üdvözletét küldöm, és kívánok minden jót és Isten áldását.
Néhány éve él a partnerkapcsolat a jászberényi Szent István Sport Iskola és a vechtai Kolleg St. Thomas között.  Azokban az időkben, amikor a nemzeti önrendelkezésre való törekvés növekszik, fontos, hogy a különböző európai országok és nemzetek fiataljai megismerjék egymást és megtanulják egymást értékelni, becsülni.
Kérem mindkét iskola patrónusainak közbenjárását - a magyar Szent Istvánét és aquinói Szent Tamásét - hogy a Szent István Sport Iskola és a Kolleg St. Thomas közötti partneri és baráti kapcsolat tovább fejlődjön, így járulva hozzá az egységes Európához.