Petőfi Sándor születési évének 200. évfordulója alkalmából 200 verset tudnak meghallgatni, elolvasni a gyerekek az iskola épületében kihelyezett (kisméretű) qr kódok segítségével.
A qr kódokat folyamatosan helyezi el a folyosókon, aulában Palkó-Deli Andrea informatikatanár. (Reméljük,  összejön a 200 ☺)
A földszinti osztálytermek környékén inkább alsó tagozatosoknak szóló versek hallgathatóak, olvashatóak.
Több okostelefon fényképezőgép alkalmazása is olvassa a qr kódokat. A tableteket is tudják a diákok használni, a 60-as teremből lehet elvinni a pedagógusoknak.
A digitális témahét nem minden évfolyamot érint, de mindenki tud qr kód vadászatot indítani. A kódok egész tanévben használhatóak.

Digitális témahéten megvalósuló programok:

Digitális témahét programok

Digitális témahét részletes program

Digitális Témahéten készült plakátok:
Biztonságos internetezés

Programozd a jövőt!
Pályaorientációs előadás a programozás népszerűsítésére
Bakos Béla informatikus tart előadást az ötödik évfolyamnak

A hetedikes nagyfiúk segítenek kódolni az alsó tagozatos (3-4.) osztályoknak.

A Digitális Témahét fő célja a digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése és elterjesztése a köznevelésben.  A program fontos törekvése, hogy a digitális kompetenciafejlesztés az informatika órán túl kiterjedjen más tantárgyakra is. A részt vevő pedagógusok és diákok változatos és kreatív iskolai projektek keretében fejleszthetik képességeiket technológiával támogatott tanulás során.

Résztvevő osztályok, pedagógusok:

1.Doboss Eszter (1. a)
2. Farkasné Szabó Hajnalka (1. b)
3. Forgács Lászlóné (Kahoot bemutatása kollégáknak)
4. Gulyásné Zsolnay Ágnes (3. b)
5. Rimaszombatiné Molnár Erika (3. b)
6. Mészárosné Suba Judit (4. b)
7. Mizseiné Bencze Nóra (4. b)
8. Titton Dóra (3. c)
9. Móczó Erika (6. b)
10. Nagyinet program (6. b, 6. c)
11. Invitel előadás (6. a, 6. b, 6. c)