A Szolnoki POK által szervezett Holló András fizikaverseny megyei döntőjében 10.-es tanulóink értek el szép eredményeket. Havas Péter Márk 8. , Bakki Zsombor 10., Szappanos Péter 11. helyezett lett, mindannyian Guba Ferenc tanítványai.
Gratulálunk az eredményhez!

A Fenntarthatósági Kupa lebonyolítója a PontVelem Nonprofit Kft. A PontVelem Okos Program a tudatos diákok és iskolák programja. 317 induló középiskolás csapatból az azonos pontszámok figyelembevételével országos 6. helyezést ért el a Luciferináz csapat. A Luciferináz olyan enzim, amely a szentjánosbogár sötétben is világító fényét okozza. (Fény az éjszakában! )
A 3 tagú csapat tagjai:
-Galvács Ákos    12.o.
-Urbán György    12.o.
-Tukacs Vivien     10.o.
Felkészítő: Szabóné Darócz Mária és Bató Annamária. Gratulálunk a szép eredményhez!

Szent-Györgyi Albert orvostudományi Nobel-díj átadásának 70. évfordulójára 2007-ben nemzetközi konferenciát rendeztek Szegeden. Ekkor alakult meg a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány, amely működteti a Szegedi Tudós Akadémia Középiskolás Képzési Programját. Az alapítvány elsődleges célja, hogy egy olyan rendszert alakítson ki, amelynek keretében a fiatal kutatók munkáját támogatják és biztosítanak minden kutatásukhoz szükséges feltételt Magyarországon. A tehetséggondozó program különlegessége, hogy a középiskolások körében is kiterjesztették.
Ebben a tanévben az első ilyen rendezvényt március 24-ére szervezték.
Iskolánkból ebben a tanévben három diák nyert felvételt a programba. Egyikük, Galvács Ákos (12. évf.) egy gélelektroforézishez kapcsolódó, részben logikai feladatot elsőként és egyedüliként oldott meg a csoportban. Urbán György (12. évf.) a hiúz populációk vizsgálatáról szóló előadáson az előadó egyetemi tanár kérdésére válaszolva a baktériumok latin elnevezésével kapcsolatos ismereteit bizonyította. A legfiatalabb diákunk, Galvács Adél (10. évf.) lehetőséget kapott egy két éves internetes oktatásra, s a jövő tanévben szerveződő programokon való részvételre. A 2017/2018-as tanévben – minden remény szerint – havi 1 alkalommal lesz lehetősége orvosbiológiai témájú gyakorlatokon tevékenykedni. Többnapos nyári laborgyakorlaton is részt lehet vennie  Szegeden, illetve Hódmezővásárhelyen. A második program április végén várható, amelynek keretében Nobel-díjas tudósokkal való találkozásra adódik lehetőség, melynek keretében bemutatják munkásságukat. Májusban laborgyakorlatot terveznek a DNS-szekvenciák elkülönítésére, amelynek elméleti alapjait a márciusi előadások során alapozták meg.
Nagyon örülünk a lehetőségnek. Reméljük, hogy a ballagó 12. évfolyamosok helyett jövőre találunk olyan tehetséges, a biológia iránt érdeklődő gimnazista diákokat, akik jó munkájuk jutalmaként bekerülhetnek a programba!
Köszönjük a lehetőséget Szabóné Darócz Mária tanárnőnek!