A vechtai Kolleg St. Thomas  der Dominikaner iskola 27 diákját és 7 tanárát láthattuk vendégül 2017. október 17-21-ig. Testvériskolánk fúvószenekarának tagjai felső tagozatos diákjainknál és gimnazista tanulóinknál laktak. Vendégeink bepillantást nyerhettek hétköznapjainkba és ünnepnapjainkba egyaránt. Óralátogatások, városnézés, múzeumlátogatás, állatkerti séta során ismerkedhettek meg hagyományainkkal és városunk nevezetességeivel. A családoknál a magyar konyha finomságait kóstolhatták meg. Budapest értékeit egy egész napos kirándulás alkalmával fedezhették fel a vendéglátó gyerekek kíséretében. Pócs János országgyűlési képviselő úr segítségével a Parlament külső-belső szépségében gyönyörködhettek. Karl Griese atya német nyelvű miséjén gimnazistáink vettek részt.
Igyekeztünk figyelmességgel, kedvességgel elhalmozni vendégeinket. De ők sem jöttek üres kézzel: a fúvószenekar három alkalommal adott koncertet városunkban Blair Carlmichael karmester úr vezényletével. Részesei lehettek iskolánk infrastrukturális fejlesztését célzó projektmegnyitó ünnepségének. Ekkor nemcsak a meghívott vendégeket, de alsó tagozatos tanulóinkat is jó kedvre hangolták vidám muzsikájukkal. A forradalom és szabadságharc 61. évfordulójára rendezett ünnepségünkön a megemlékezéshez méltó dallamokkal fejezték ki tiszteletüket. 20-án délután pedig a Déryné Művelődési Központ adott otthont egyórás koncertjüknek.
Diákjaink nemcsak az angol és német nyelv segítségével találtak egymásra, hanem a zene nyelvén is, hiszen a koncerten saját tanítványaink is felléptek. Így vált igazzá Kodály Zoltán gondolata: „Lehet élni zene nélkül is. A sivatagon át is vezet út. De mi azt akarjuk, hogy az ember ne úgy járja végig élete útját, mintha sivatagon menne át, hanem virágos réteken.”
Mark Brockmeyer úr, az iskola igazgatója egy meghívással köszönte meg a vendéglátó családok és a tantestületünk odaadó figyelmességét: 2018 őszén visszavárja tanulóinkat Vechtába.