Február 28-án rendezték meg  a IV. korcsoportos körzeti kosárlabda Diákolimpiát, melynek helyszíne a Bercsényi úti sportcsarnok volt.Négy csapat nevezett eredetileg, de a törökszentmiklósi csapatot a helyszínen szabálytalan nevezés miatt kizárták.Így maradt a jászberényi Bercsényi Miklós Általános Iskola, a szolnoki Szegő Gábor Általános Iskola és mi.
A három csapat körmérkőzéssel döntötte el az érmek sorsát.
Iskolánk tanulói először a bercsényis fiúkkal játszottak, ahol hamar érezhetővé vált a két csapat közötti tudáskülönbség. Már az első negyed után 31:2 volt az eredmény a mieink javára és remek játékunk maradt is  a mérkőzés végéig. Végeredmény : Szent István - Bercsényi 60:20.
Következő meccsünktől kicsit tartottunk, hiszen  Szolnokon a kosárlabda népszerű sportág .
Azonban a gyakorlósok nem ismertek lehetetlent és végig vezetve, hatalmas küzdelemben legyőzték a Szegőt. Végeredmény Szent István - Szegő 71:55.
Így az aranyérmet megszerezve továbbjutottunk a megyei döntőbe!
A csapat tagjai: Balázs Hunor 8.c, Sárközy Zsombor 8.c, Nagy Zsombor 8.b, Juhász Bence 8.a, Gasztonyi Viktor 8.a, Halaj Vince 8.a, Czékmán Krisztián 8.a, Lukács Zsombor 8.b, Varga Levente 7.c Gyürki Alex 7.c, Pozsonyi Nimród 7.c, Nagy Gergő 7.a, Hőgye Tamás 6.b, Darázs Dávid 6.a.
Baráth Géza testnevelő