2019. május 29-én a 11. és 12. osztály biológia fakultációja Ipolytarnócra utazott.
Itt megtekintettük a bükki nemzeti park területén lévő ősmaradványokat és a park részén növény és állat határozást is csináltunk. Emellett a parkban megcsodálhattuk az életnagyságú őslény szobrokat is. Ilyen volt például a kardfogú tigris vagy a medvekutya. Ezek után részt vettünk egy túrán, ami alatt idegenvezető segítségével felfedezhettük az itt megtalálható leleteket, mancs és pata nyomokat és megkövesedett fákat. A túra alatt láthattunk egy múzeumot az itt talált leletekből, rengeteg lábnyom és cápafog található itt, megnézhettünk egy animációt, hogy hogyan is képzelik el napjainkban a tudósok az ősállatokat és egy külön épületben megcsodálhattuk régen milyen hatalmas fák nőttek ezen a vidéken. Majd hazafelé meglátogattuk a Buddha Parkot ahol olvashattunk Kőrösi Csoma Sándorról, megismerhettünk egy teljesen más kultúrát és meghallgathattuk Buddha megvilágosodás történetét is.