2024.04.12-én a Nemzeti Tudósképző Akadémia szervezésében ismét részt vehettem Gödöllőn, Kerényi Zoltán tanár úr biológia óráján. Az óra témája a keringési rendszer vizsgálata, és szívboncolás volt. Az óra első felében csoportokban dolgozva egy feladatlapot töltöttünk ki. Vérnyomást mértünk nyugalmi és terheléses állapotban és ennek okát magyaráztuk, majd számoltunk, mikroszkóppal vizsgáltunk egészséges és infarktusos szívet, valamint egészséges és érelmeszesedett artériát. Egy ebédszünet után, az óra gyakorlati részére tértünk át. Disznó szívet kaptunk és azt Zoli bácsi instrukciói szerint boncoltuk. Az óra felettébb érdekes és nagyon hasznos volt.
Koczka Richárd 11.a