Iskolánk 2024. június 29. és július 3. közt vett részt a Rákóczi Szövetség Összmagyar Középiskolás táborában Sátoraljaújhelyen. A táborba 9 gimnáziumi tanuló jelentkezett a 9-11. osztályokból. A tábor ideje alatt tanulóink számos érdekes programon vehettek részt. Többek közt végigsétálhattak a Nemzeti Összetartozás Hídján, illetve meglátogathatták a Magyar Nyelv Múzeumát. Utóbbin több interaktív programmal is megörvendeztették őket. A kirándulások mellett különböző kulturális és tudományos előadásokat is élvezhettek. A tábor emellett remek lehetőséget biztosított számukra az ismerkedésre is, hiszen nem csupán magyarországi iskolák, hanem a határon túli magyar intézmények és a diaszpóra magyarsága is képviseltette magát a rendezvényen. Összességében a tábor remek hangulatban telt, diákjaink sok élménnyel tértek haza július 3-án.

Kísérő tanár: Nagy Ádám