Székhely: 5100 Jászberény, Rákóczi út 53. Bejárat: Jászberény, Sportpálya út felől
tel: +36 57 404 200  +36 57 404 201 e-mail: szent.istvan.jaszbereny@gmail.com

A Mikulás-kupán száguldottak a fiatal magyar short trackesek
Harmincadik alkalommal rendezte meg a hazai szövetség a rövidpályás gyorskorcsolyázók Mikulás-kupáját, amelyen ismét számos magyar aranyérem született. A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség információja szerint 14 országból 297 sportoló állt rajthoz a 30. Mikulás-kupán, amelynek a budapesti Gyakorló Jégcsarnok adott otthont. A viadalon a JSE csapatát 31 lelkes versenyző képviselte , amivel a második legnépesebb klub voltunk. Sportolóink nagyon jól versenyeztek és szép teljesítményt nyújtottak az egész hétvége folyamán. Sikerült összesen 18 érmet szereznünk, ebből 10 egyéni távokon szerzett dobogós helyezés, 6 összetettben elért helyezés és 2 érmet a váltóban sikerült szerezni. Versenyzőink fejlődését a sok érem mellett, az egyéni idők megdöntése is jól mutatja, összesen 51 egyéni időt sikerült megdönteni ami egy jó lendületet ad a következő felkészülési időszakra. Iskolánk két tanulója is dobogóra állhatott. Az edzői stáb nagyon elégedett volt az egyesület versenyzőivel, a csapatot Belovai József vezetőedző, Cseh Liliána és Szász Attila segédedzők vezették. Az utánpótlásszámokban a hazai versenyzők közül aranyérmet szerzett Földi Dávid (junior F), míg a legidősebb korosztályokban Schőnborn Melinda ünnepelhetett. A dobogóra állhatott György Mira, Gazsi Noémi, Dobrán Réka, Molnár Kata és Dobrán Flóra is.
1500m: 1. hely
Váltóban és összetettben is aranyérmes lett!

• Junior C-D girls relay
MIX váltó: - Szabó Jázmin (JSE), Gazsi Noémi (JSE), Rodic Sofia (SRB): - 4. hely

• Junior C-D boys relay
MIX váltó: - Gonda Gergő (JSE), György Nimród (JSE), Márk Moravcsik (TDKE): - 11. hely

• Junior E-F girls relay
JSE I : - György Mira, Szabó Janka, Szűcs Janka: - 2. hely
JSE II : - Szmetena Maja, Marinka Tóth Réka, Kocza Emese: - 8. hely
MIX váltó: - Nagy Zselyke (JSE), Hodos Vivien (JSE), Barsi Minka Nina (TDKE): - 15. hely
JSE III : - György Fanni, Koczka Sára, Molnár Kata: - 17. hely

Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek!