A Felvidékről kitelepítettek emléknapja alkalmából Járvás Katalin színművésznőt hívtuk meg intézményünkbe. A művésznő „saját bőrén” tapasztalta meg azt, hogy milyen távol lenni a szülőföldtől, milyen érzés a tényleges honvágy. Milyen magyarnak lenni idegenben. Érzéseit, a magyarság erős, közösséghez tartozó érzését, a szülőföld utáni vágyat a költészet és a zene nyelvén igyekezett közvetíteni diákjaink számára a „Gyökereink” című irodalmi előadásában.
A Rákóczi Szövetség pályázatának köszönhetően az előadáson helyi szervezetünk minden tagja, kb. 100 fő (90 diák és 10 pedagógus) a frissen csatlakozó 9. a osztályos tanulókkal együtt részt vett. A közönséget mélyen megérintette a magyar szerzők verseivel, prózarészleteivel, zongorajátékkal gazdagított előadás.