Sikeres pályázat után december 2-án az a megtiszteltetés ért engem és 25 iskolatársamat, hogy eltölthettünk egy napot a Parlamentben a Nemzeti Ifjúsági Tanács, a Tempus közalapítvány és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája által szervezett Parlamenti Ifjúsági Napon.
A program első felében helyet foglalhattunk a felsőházi ülésteremben, kipróbálhattuk a szavazógépeket. Ezentúl lehetőségünk nyílt feltenni kérdéseinket magyar és Európa Parlament-i képviselőknek. A délután folyamán az Országház falain belül dolgozhattunk saját projektünkön, melyhez a szervezők egy professzionális tanácsadót biztosítottak számunkra. Hatalmas élmény volt gimnazista diákként betekintést nyerni a Parlament életébe és az ott dolgozó emberek mindennapjaiba, az ott zajló munka rejtelmeibe. De ezenfelül az épületről is gazdagíthattuk tudásunkat, hiszen a napot egy országházi túrával és a díszőrség bemutatójával zártuk. Szeretném megköszönni a diáktársaim és a magam nevében is a lehetőséget tanárainknak és a szervezőknek egyaránt!

Kovács Bence Bulcsú 12.a osztályos tanuló