"Adjad meg sorsuk a magyar szíveknek, hogy megáldottak legyenek a napok! Legyenek ismét hétfők, dolgos keddek és békés, szent vasárnapok! Legyenek szerdák és szép csütörtökök, eleven péntekek, s dalos szombatok. És pusztuljanak el mind az ördögök, hogy legyenek ismét békés nappalok!
És legyenek ismét dalos tavaszok s nyarak ringassanak telt kalászokat, ősszel forrjanak tüzes magyar borok, s telek szüljenek meséket, álmokat. Legyenek ismét dalosak az ajkak és szálljanak ismét a magyar dalok! Ó, add meg sorsuk végre a magyarnak, hogy magyarok legyünk, ne pedig rabok!"

Iskolánk tanulóinak nagyszerű összefogása nyomán méltó ünnepség keretében emlékeztünk meg a forradalom és szabadságharc 62. évfordulójáról "Levélhullás" címmel.
"1956 októberében rendkívüli időjárás volt Magyarországon: nyáriasan meleg idő. De a falevelek tudták, hogy ősz van. Sárgán, pirosan és barnán hullottak le a fákról. És mindent láttak, ami azon az őszön történt"-kezdték az ünnepséget a 9. osztályos szereplők. S a levélhullásban megelevenedtek költőink versei és visszaemlékezései nyomán az 1956. október 23-i és az azt követő események.

Köszönet a műsorban szereplő 4.b, 9.a, 10.a és 12.a osztályos tanulóknak, az énekeseknek:Bolla Mónikának, Kátai Viktóriának, Rékasi Arikánnak, Szikra Zsófiának, Tamási Eszternek.

Készítette: Laszip Bálint 10.a