A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Valentin-napon rendezte meg a városi idegen nyelvi szépkiejtési versenyét. A tanulók két kategóriában mérték össze a tudásukat: 5-6. és 7-8. évfolyamon versenyeztek angol és német nyelven. A szakmai zsűrinek nehéz dolga volt. Angol nyelvből Stefán Ildikó és Dr. Bernhardt Renáta (EKE Jászberényi Campus) értékelte a felolvasott ismert és ismeretlen szöveget. Német nyelvből Sebestyénné Dr. Kereszthidi Ágnes (EKE Jászberényi Campus) és Csillikné Szaszkó Mária (Deák Ferenc Gimnázium, Jászárokszállás) pontozta a kétfordulós felolvasásokat.
Szoros eredmények születtek mindkét nyelvből, 1-1 pont döntött a helyezéseket illetően.
Angol nyelv 5-6. évfolyam:
I.       hely: Békefi Szabolcs, felkészítő tanára: Bucholsky Tünde (Bercsényi)
II.
    hely: Nagy Lelle, felkészítő tanára: Kecskésné Szórád Judit (LVG)
III.
 hely: Szeremi Dániel, felkészítő tanára: Bukhár Lászlóné (Nagyboldog)
Különdíj: Tugyi Adél, felkészítő tanára: Eperjesiné Palásti Piroska (Szent István Sport)

Angol nyelv 7-8. évfolyam:
I.       hely: Csoma Nóra, felkészítő tanára: Berdó Péterné Farkas Andrea (Szent István Sport)
II.     hely: Galsi Liza, felkészítő tanára: Póczné Szemán Eszter (LVG)
III.
  hely: Forgács Lara Noa, felkészítő tanára: Bukhár Lászlóné (Nagyboldog)
Különdíj: Velkei Réka, felkészítő tanára: Faragóné Galambos Erzsébet (Apponyi)
Különdíj: Mezei Dóra, felkészítő tanára: Sós Nikolett (Bercsényi)

Német nyelv 5-6. évfolyam:
I.       hely: Tromfos Márk, felkészítő tanára: Szappanos Katalin (Bercsényi)
II.
    hely: Bálint Hanna, felkészítő tanára: Szerencsés Melinda (Szent István Sport)

Német nyelv 7-8. évfolyam:
I.       hely: Konkoly Luca, felkészítő tanára: Bertalan Ágnes (Szent István Sport)
II.    hely: Ronkay Tünde Mária, felkészítő tanára: Kalla Eszter (Nagyboldog)
III.
 hely: Szűcs Panna, felkészítő tanára: Szappanos Katalin (Bercsényi)

Gratulálunk minden versenyzőnek és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!