"Vasárnap van. Az Úr napja, nyugalomnap. A munkás kéz megpihen, s imára kulcsolódik. A fáradt elme kitisztul, s a száj imát mormol. Ünnepnap van. Ma az egész nemzet ünnepel. Emlékezik és ünnepel. Emlékezik a 60 évvel ezelőtti eseményekre, az októberi szabadságharcra, az elesettekre, az üldözöttekre. De első sorban legyen a mai nap az ünnepé. Hiszen 1956. október 23-án a magyar ifjúság felállt és helyreütötte a nemzet becsületét. Déry Tibor szerint a magyar történelemnek ez a legnagyobb forradalma, egyúttal az első győzedelmes forradalma, melyet a népakarat hajtott végre. A Gondviselést látjuk benne, ahogy himnuszunk zengi: Isten áldd meg a magyart …"

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján a Ferences templomban az ünnepi műsorban iskolánk közel 60 diákja vett részt. A felemelő és méltóságteljes megemlékezésen a verseket a Gimnázium tanulói tolmácsolták: Ady Endre, Wass Albert, József Attila, Illyés Gyula, Jókai Anna szabadságot követelő szavait Örkény István "Noteszlapok 1956-ból" című emlékirata köré rendezte Stelkovicsné Kreuter Anikó. Örkény István alakját Seres Márkus Gábor (12.a) idézte meg. Az események hangulatát felelevenítő énekeket Rékasi Emesétől, iskolánk egykori diákjától hallottuk. Az "Emeld fel, fejedet" kezdetű ének furulyakíséretét Rékasi Krisztina tanította meg a 4. b osztályos gyerekeknek. A dalt az alsó és felső tagozatos énekkar énekelte Bethlendyné Kóti Ágnes és Farkasné Szabó Hajnalka segítségével. Gitáron közreműködött Parti-Tóth Orsolya és Sárközi Bianka (9.a). A versek hangulatváltását tánckoreográfia segítette, melyet Muhari Éva álmodott meg.
Az ünnepség a Fehértói temetőben folytatódott, ahol egykori diákunk, Stelkovics Máté szavalata után a "Boldogasszony anyánk..." népi himnuszt Kátai Viktória, Tamási Eszter és Schönborg Virág énekelte.

A fotókat Bartos Kinga tanárnő készítette: