A TÁMOP-6.1.2.A-14/2-2014-0017 jelű „A jövő egészséges felnőttei” – Egészséges életmód és sport rendezvények nevű pályázatunk fenntartási időszakának második évében is megrendeztük iskolánkban az Egészségnapot.
Az október végi rendezvény céljai közé sorolható az egészségtudatos magatartás kialakításának kommunikációja felnőttek és diákok részére, kóstoltatók, bemutatók, oktató-nevelő információk közzététele, orvosi, szakmai anyagok megjelenítése, egészségügyi felvilágosítás és a prevenciós munka támogatása.
A rendezvény megnyitóját követően az osztályokat 10 helyszínen várták a kollégák és a felkért előadók. Sárköziné Nagy Szilvia védőnő a kézmosás fontosságáról beszélt, Lőrincz Linda védőnő egészségügyi méréseket végzett a program ideje alatt. A Béres vitaminokkal ismerkedhettek meg a diákok Megyes Annamária szülő közvetítésével. A kollégák által vezetett állomásokon információkat kaphattak a tanulók a vitaminok fontosságáról, a minőségi étel és folyadék fogyasztásáról, az érzelmek mimikai kifejezéséről, és lehetőségük volt megismerni, kipróbálni újonnan vásárolt sporteszközeinket. Kóstolhattak banánturmixot, gyümölcsöket, zöldségeket, aszalványokat, csírát, csíramálét, egészséges péksüteményeket és érdekes fűszerezésű padlizsán- és avokádókrémet. A gyerekek zsivaja és aktivitása igazolta programunk sikerességét.

Szöllősiné Kárpáti Ágnes