Sportbüszkeségeink:

Iskolánkban kiemelt sportága a gyorskorcsolya, melyben országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket érnek el tanulóink. Közülük a legrangosabbak:
- Gyorskorcsolya Országos Bajnokságon első helyen végezett Koczka Sára, Földi Dávid. Második helyet ért el Kecskés Zoé Izabella. Harmadik helyen végezett Kovács Lili, Marinka-Tóth Réka, Molnár Kata, Balogh Péter Zsolt, György Mira, Boros Bence, Gazsi Noémi, Szőcs Nikolett, Schőnborn Melinda.Az Alpok Adria kupán első lett Marinka-Tóth Réka, György Mira, Boros Bence, Szabó Jázmin, Földi Dávid, Gonda Gergő.
- A Gyorskorcsolya Diákolimpián, ahol iskolánk csapata összetettben 1. helyen végzett, az alábbi egyéni első helyek születtek: Koczka Sára, Molnár Kata, Juhász Becse Kálmán, Kemény Mirkó, György Mira, Szabó Janka, Kispál Norbert Pál, Balázs Levente, Marinka-Tóth Anna, Gazsi Noémi, Gonda Gergő, Lukáts Zalán, Szmetena Zóra, Laczkó Boglárka, Boroznaki Kadosa, Molnár Donát.
- A torinói Európa Kupán a junior A-B váltók futamaiban a Schőnborn Melinda és Dobrán Flóra csapata ezüstérmet szerzett.
- Az Olympic Hopes versenyen és a Mikulás kupán állt dobogóra iskolánk Talentum díjas korcsolyása, Dobrán Réka.
- A Sportiskolák Országos Szövetsége februárban a Magyar Sportok Házában díjazta a 2022-es év legjobb sportolóit. A gálán a középiskolás sportolók közt iskolánk tanulóját, Schőnborn Melindát díjazta a Szövetség.

Kiemelt sportágaink mellett számos sportágakban kimagasló eredményt értek el tanulóink:
- Tugyi Zétény iskolánk „Jó tanuló, jó sportoló” díjában részesült. Nemzetközi versenyen elért bronzéremmel szabadfogásban válogatott versenyző lett. A júliusban megrendezésre kerülő U -15 Európa Bajnokságon Magyarországot képviseli.
- Zétin kívül birkózás sportágban Kiss Keve, Kispál Zétény, Baráth Hunor, Bécsi Sára az Országos Bajnokságon szerepeltek eredményesen.

Az Országos Diákolimpiákon legeredményesebben versenyző tanulóink:
- Fit-Kid sportágban 3. helyen végzett Kiss Kiara, Túri Fanni, Korsós Laura Viktória és Kerekes Boglárka csapata.
- Labdarúgás sportágban 10. helyet szerzett iskolánk III-IV. korcsoportos lány csapata. Tagjai: Kisnémet Erika, Váczi Vanda, Nagy Fanni, Vattai Lili, Turza Jázmin, Birgés Anna, Csányi Szonja.
- A II. korcsoportos fiúcsapat 17. helyen végzett. Csapattagok: Antal Máté, Bakonyi Tamás, Béldi Botond, Kemenesi Kornél, Tóth Zsombor, Faragó Szilárd, Farkas-Deme Dávid, Für Gábor.
- A Grundbirkózó Diákolimpia országos elődöntőjében iskolánk I. korcsoportos fiú csapata, Kocsis Benedek, Kis Atilla, Faragó Botond, Bozsik Barnabás, Horti Hunor, Gyetvai Milán, Gyetvai Martin, Gombos Zsombor, Veres Mihály 4. helyezett lett.
- Iskolánk IV. korcsoportos kosárlabda csapata a Diákolimpia megyei fordulójában 3. helyen végzett. A csapat tagjai: Varga Levente, Pozsonyi Nimród, Gyürki Alex, Sánta Zalán, Nagy Gergő, Papp Dénes, Mári László, Bánföldi Noel, Darázs Dávid, Mizsei Norbert, Hőgye Tamás, Dobák Tamás.
- A mezei futóverseny Diákolimpia megyei fordulóján a
III. korcsoportos lány csapatunk 1. helyezést ért el. A csapat tagjai: Gazsi Noémi, Szabó Jázmin, Csányi Szonja, Béres Laura, Jenes Jázmin. Egyéni 1. helyezett lett korcsoportjában Gazsi Noémi, Bakonyi Tamás, második lett Bakki Zsombor.
- A III. korcsoportos fiú csapat, Lukáts Zalán, Balogh Lóránt, Juhász Márton, Gonda Gergő 1. lett.
 Ritmikus sportgimnasztikában Hajnal Lívia 6. lett.

Az országos Ki a mester két keréken?- kerékpáros ügyességi versenyen Bálint Hanna 5.b osztályos tanuló egyéni 6. helyen végzett.

Összesen 28 sportágban 492 tanulónk versenyzett eredményesen ebben a tanévben.
Rövidpályás gyorskorcsolya 65 gyerek
Fitkid 4 gyerek
Ritmikus gimnasztika 2 gyerek
Aerobik 14 gyerek

Az ikonra kattintva olvashatók a tanulók nevei sportáganként.

Az összefoglalót készítette: Farkas Bernadett, Pestiné Járomi Edit, Kiss-Kovács Kinga, Baráth Géza, Stelkovicsné Kreuter Anikó