A kommunizmus áldozatainak emléknapjával egybekötött középiskolás vezetői fórumon vettünk részt 2022. február 25-27. között. Ez volt az első Rákóczi Szövetség által szervezett esemény, amelyre iskolánk meghívást kapott, melyen ketten képviseltük iskolánkat. A rendezvényre Szerencsés Melinda tanárnő kísért el minket.
    Az első nap délutánját a Szent Margit Gimnáziumban töltöttük, ahol a résztvevőket először Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára köszöntötte. Ezután Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke üdvözölt minket. Az est programjához tartozott, hogy megemlékeztünk a kommunizmus áldozatairól, majd előadást hallhattunk a Mathias Corvinus Collegium (MCC) működéséről.
Vacsora után csapatjátékos ismerkedés volt, melynek során sok mindent megtudhattunk diáktársainkról. Ez a program jó lehetőség volt új kapcsolatok kiépítésére, „barátszerzésre”. Nagyon örültünk a programnak, hiszen először vettünk részt ilyen rendezvényen, és nem ismertünk ott senkit egészen addig. Azóta elmondhatjuk, sok csapattársunkkal kapcsolatban maradtunk.
    A második napon előadások hallottunk a Rákóczi Szövetség múltjáról, létrejöttéről, beleláthattunk az erre az évre szervezett programjaikba. A Hazajárók csapatától és Takaró Mihály irodalomtörténésztől sok újat tanultunk. Mindkét előadás érdekes és emlékezetes volt a diákok és a tanárok számára egyaránt.
Délután a Parlamentbe látogattunk. A gyönyörű épületben az érdekes idegenvezetés számtalan új információval gyarapított. Ezután átsétáltunk a Szent István Bazilikába, amelynek a kupolájából láthattuk egész Budapestet.  A látványt emlékezetessé tette az is, hogy pont naplementében volt szerencsénk nézni a kilátást. Az esti meglepetés program egy dunai sétahajózás volt vacsorával és zenés programmal összekötve. A hajóról a kivilágított főváros szépségében gyönyörködhettünk. Ezt élveztük a legjobban, hiszen több jó barátunk is lett, akikkel egész este beszélgethettünk.
    Az utolsó nap délelőttjén pódiumbeszélgetésen vettünk részt. Hal Melinda klinikai szakpszichológus, Hegedűs Endre és felesége, Hegedűs Katalin zongoraművészek beszélgettek a párválasztásról, a tartós párkapcsolat titkáról, a nagybetűs életről.  Ezzel a zenés, beszélgetős programmal lezártuk a hétvégét és elköszöntünk új barátainktól.
    Nagyon jó élményben volt részünk, és alig várjuk, hogy nemcsak mi, hanem az iskola többi tanulója is részt vehessen hasonló Rákóczi Szövetség-es eseményen, hogy ők is ilyen élményekkel és barátokkal térhessenek haza.
Köszönjük Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia és Szerencsés Melinda tanárnőknek a lehetőséget, hogy részesei lehettünk ennek a hasznos és tartalmas programnak.
Hudra Emese és Csizmadia Viktor 9.a