Petőfi Sándor születési évének 200. évfordulója alkalmából 200 verset tudnak meghallgatni, elolvasni a gyerekek az iskola épületében kihelyezett (kisméretű) qr kódok segítségével.
A qr kódokat folyamatosan helyezi el a folyosókon, aulában Palkó-Deli Andrea informatikatanár. (Reméljük,  összejön a 200 ☺)
A földszinti osztálytermek környékén inkább alsó tagozatosoknak szóló versek hallgathatóak, olvashatóak.
Több okostelefon fényképezőgép alkalmazása is olvassa a qr kódokat. A tableteket is tudják a diákok használni, a 60-as teremből lehet elvinni a pedagógusoknak.
A digitális témahét nem minden évfolyamot érint, de mindenki tud qr kód vadászatot indítani. A kódok egész tanévben használhatóak.