A Székesfehérvári SZC Vajda János Technikum által meghirdetett országismereti vetélkedőn iskolánk 10. a osztályos csapata az 1. helyen végzett. A jutalomként nyert lengyelországi kirándulás egy életre szóló élmény volt mind a diákok, mind pedig tanáraik számára. A hosszú buszos utazásokat feledtették az élményben és látnivalókban gazdag programok. Krakkó városába való érkezés utáni első napon egy csodálatos helyre, a Magas-Tátra lengyel részének legfontosabb és legmagasabban fekvő városába, Zakopanéba utaztunk. Bár havat még nem láttunk, a látvány lenyűgöző volt. Másnap Krakkót fedeztük fel. A város este is és nappal is csodálatos. Krakkó történelmi épületei őrzik a különböző korok nyomait. A hatalmas főtéren található Mária –templom, a koronázási királyi palota, a Wawel, a királyok és hercegnők székhelye lenyűgözött mindannyiunkat. Egyik nap lehetőségünk volt egy lengyel középiskolába is ellátogatni, ahol a bicskei csoporttal együtt részt vehettünk egy projektmunkában, ami angol nyelven zajlott. A legnagyobb hatással azonban mindenkire az auschwitzi emlékhely megtekintése volt. Az egyhetes kirándulás alatt a diákok nemcsak élményeket, de sok új barátot is szereztek.
A csapat tagjai: Kemecsi Lili Dolli, Csizmadia Viktor és Hudra Emese. Kísérőtanár: Nagyné Sipos Marianna.