Iskolánk 10. a osztályos csapata az 1. helyen végzett a Székesfehérvári SZC Vajda János Technikum által meghirdetett országismereti vetélkedőn, Bicskén. A vetélkedőre több mint 50 csapat nevezett az ország minden részéről és 8 csapat jutott be az országos döntőbe. Az izgalmas, egész napos vetélkedőn, Szegvár, Barcs, Tapolca, Győr, Budapest csapatai között a mieink bizonyultak a legjobbnak. Nyereményként pedig egy egyhetes lengyelországi utazáson vehettünk részt a Shake and Espresso csapata tanárával, a második és harmadik helyezettekkel, valamint a bicskei diákokkal együtt a Waclav Felczak Alapítvány jóvoltából.
Elsőként Magas-Tátra lengyel részének legfontosabb és legmagasabban fekvő városába, Zakopanéba utaztunk. Bár havat még nem láttunk, a látvány lenyűgöző volt. Másnap az éjjel-nappal gyönyörű Krakkót fedeztük fel. Krakkó történelmi épületei őrzik a különböző korok nyomait. A hatalmas főtéren található Mária –templom, a koronázási királyi palota, a Wawel, a királyok és hercegnők székhelye lenyűgözött mindannyiunkat. Egyik nap lehetőségünk volt egy lengyel középiskolába is ellátogatni, ahol a bicskei csoporttal együtt részt vehettünk egy projektmunkában, ami angol nyelven zajlott. A legnagyobb hatással azonban mindenkire az auschwitzi emlékhely megtekintése volt. Az egyhetes kirándulás alatt a diákok nemcsak élményeket, de sok új barátot is szereztek.
A csapat tagjai: Kemecsi Lili Dolli, Csizmadia Viktor és Hudra Emese. Felkészítő tanár: Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia, kísérőtanár: Nagyné Sipos Marianna.

További fotók: http://gyakorlo-jaszbereny.edu.hu/index.php/gimnazium/tanev-esemenyei-gimnazium/tanev-esemenyei-gimnazium-2022-2023/880-lengyelorszagi-kirandulas