Bemutatkozás az 5. Művészetpedagógiai Konferencián

2022. május 26-27-én az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karán, Budapesten 5. alkalommal rendezték meg a Művészetpedagógiai Konferenciát.
Az idei konferencia címe, koncepciója: A művészetpedagógai múltja és jelene – Reformpedagógia, életreform, gyermekkultúra
A konferencián beszámoltak munkájukról a HORIZONT 2020 AMASS Projektben dolgozó kutatótanárok, Prof. Dr. Kárpáti Andrea kutató csoportja. Iskolánkban 3. éve zajlik az AMASS Projekt megvalósítása 5-6. évfolyamon, melyet Kugler Erika mestertanár valósít meg. A művészetpedagógia alapú programban különös hangsúlyt kap a matematika és vizuális kultúra határterületeinek integrációja, és a tanulási hátránnyal vagy mentális problémákkal küzdő tanulók megsegítése. A pedagógiai program a vizuális kultúrát, matematikát tanítók és az iskolapszichológus együttműködésével történik (Móczó Erika, Pestiné Járomi Edit, Tóth Ildikó, Hajnal Anikó).
A program tapasztalatainak megosztására 2022. május. 27-én A művészet ereje: Vizuális nevelés programok a szociális és tanulási hátrányok leküzdéséért című szimpózium szekcióülésén került sor.
Az előadó: Kugler Erika; az előadás címe: Matematika, informatika és vizuális nevelés szinergiája egy STEAM alapú pedagógiai programban.
Honlap http://mpk.elte.hu/

Az előadás tartalma a mellékelt PDF dokumentumban.