Pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete
Mottó: „Korszerű pénzkezelés és pénzügyi biztonság a kibertérben”
2023. március 6.-10.

A tanulók osztályfőnöki óra keretében az osztályfőnök vezetésével foglalkoztak a pénzügyi tervezéssel, megtakarításokkal, a biztonságos pénzkezeléssel. A héten a hetedik évfolyam kapott pénzzel kapcsolatos feladatokat: pénz felismerése, totó gazdasági kifejezésekről, puzzle kirakása.

A program keretében a tanulók az OTP Bankba látogattak el. Megismerték a pénz történetét, a bankautomata használatát. A papírpénzek különböző ismertető jeleit tanulmányozták.
A 11. és 12. osztály tanulói pedig az Ügyfélkapu használatáról, ill. az adózással kapcsolatos szabályokról hallottak előadást a NAV munkatársaitól.
Köszönjük az OTP bank dolgozóinak, Bakné Tercsák Mária, Fülöp Lászlóné, Hoffer Gábor és a NAV munkatársainak, Kádár Péter és Török Izabella munkáját!