A PÉNZ7 - A PÉNZÜGYI TUDATOSSÁG - ÉS GAZDÁLKODÁS HETE: 2017. MÁRCIUS 6-10.
Magyarország 2015-ben csatlakozott először ehhez, az Európa szerte 23 országban egy időben zajló kezdeményezéshez. A program fókuszában az általános és középiskolások állnak, akik számos csatornán találkozhatnak a Pénz7 eseménysorozatával.
A program célja:
fiatal kortól segítse a pénzügyi ismeretek elsajátítását,
a figyelemfelkeltés a pénzügyi tudatosságra,
pénzügyi kultúra kialakítása
Iskolánk is csatlakozott a 2016/2017-es tanévben a programhoz. Diákjaink, tanáraikkal karöltve, játékos formában ismerkedhettek meg a bankkártya használattal és a különböző banki tevékenységekkel, banki tranzakciókkal, bankszámla vezetési szakkifejezésekkel. A tanórai programok, játékos, interaktív kísérőprogrammal egészültek ki, hogy a diákok ez irányú tudása minél szélesebb eszköztár segítségével bővülhessen.
A témahét programjait Simon Ildikó tanárnő támogatta.
A témahét fotói: