"Van merszed hozzá? Akkor alkoss és játssz!" - Betekintés a kreatív írásba

A művészeti élmény-és alkotásközpontú, komplex tehetséggondozó programot heti kétórás szakkör formájában valósítjuk meg a 7-11. osztályosokból válogatott 20 érdeklődő, nyitott, alkotókész, tehetséges diáknak. A műhelymunkák során megismertetjük tanulóinkat különféle olvasási technikákkal, azok gyakorlati hasznával, a kreatív írás módszereivel, a slam poetry mozgalommal. Az irodalom tananyagból olyan műveket, műfajokat válogatunk, melyek a korosztály érdeklődéséhez közel állnak, a művekben rejlő emberi-erkölcsi-társadalmi kapcsolatok megérintik a tanulókat. Abból indulunk ki, hogy a szépirodalom olvasása, a színházi élmény azért fontos, mert nemcsak jó kikapcsolódási forma, de segít az általános műveltség megszerzésében. A szépirodalmat olvasók empatikusabbak, kreatívabbak, és kritikusabban dolgozzák fel az információkat. Inspirációként a Petőfi Irodalmi Múzeum megtekintésével összekötött közös színházlátogatást tervezünk.
Az Innovatív tanulási környezet kialakítására és komplex tehetségsegítő programok megvalósítására kiírt NTP-INNOV-21-0158 pályázatban a Talentum Alapítvány 1 690 000 Ft-ot nyert.
A projekt kezdete 2021.07.01.
A projekt vége: 2022.06.30.
A pályázat megvalósítói: Pomázi Imréné, Dr. Szűcsné Fehér Csilla, Fekete Viktória, Stelkovicsné Kreuter Anikó
A pályázat kiírója ás támogatója: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, Miniszterelnökség Családokért Felelős Tárca Nélküli Miniszter, Nemzeti Tehetség program

Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által "A hazai és a határon túli művészeti tehetséggondozó programok támogatása” címmel kiírt nyílt pályázatra Kugler Erika mesterpedagógus nyújtotta be a „Szent István" projekt - Iskolánk százéves centenáriuma alkalmából” című pályázatát. Szerződés száma: NTP-MŰV-18-0020. A pályázat értékelése alapján a Támogató a 12811-36/2018/ESELYT számú, a pályázat nyerteseiről készült nyertes döntési lista alapján 1 250 000 Ft vissza nem térítendő támogatás odaítéléséről döntött a javunkra.
Iskolánk 2019-ben ünnepeli fennállásának 100 éves évfordulóját. Ennek emlékére szeretnénk megvalósítani névadónkról, Szent Istvánról elnevezett projektünket. A cél tehetséges tanulóink számára lehetőség teremtése maradandó érték alkotására iskolai környezetünkben. E projekt keretében egy emlékfal kialakítására kerül sor: az iskola első emeletén az üvegfal feletti felület olaj táblaképekkel történő díszítésére, és az ezzel kapcsolatos tanulói munkákból egy állandó kiállítási anyag létrehozására.
Ennek keretében kerül sor 2018. október 25-én a Családi Művészeti Délutánra. A Családi Művészeti Délután egy 4 órás élményalapú interaktív csoportos foglalkozás szülők, hozzátartozók bevonásával.
Időpont: 2018. 10. 25. csütörtök. 15. 00
Helyszín: Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Iskolagalériája, informatikaterme, rajzterme.
Részvevők: A tehetséges tanulók és szüleik, testvéreik
Projektíró és felelős: Pomázi Imréné, Kugler Erika
A feladatot végző tanárok: Fekete Viktória, Goda Krisztina, Kugler Erika, Miklósné Kis Ildikó, Palkó-Deli Andrea.
Programok:
14.50 Gyülekező az Iskolagalériában.
15.00 Pomázi Imréné igazgató köszöntője az Iskolagalériában. A projekt és programjainak bemutatása - Kugler Erika.
15.15 „Családi csapatok” kialakítása, feladatok bemutatása.
15.30 Vetélkedő

1.     15. 30-16.15

Feladat: Interaktív művészettörténeti vetélkedő a magyar művészetről (építészet, festészet, szobrászat és iparművészet).

2.     16.30-17.15

Feladat: Választható magyar festményről, szoborkompozícióról élőkép készítése csapatonként, majd néhány perces dramatikus játék.

3.     17.30-18.15

Feladat: Választott festményhez képátirat, parafrázis készítése festő, vagy grafikus technikával színesben, vagy fekete-fehérben.

18.30-19.00 Zárás, eredményhirdetés
A kávézóban tea és sütemény várja a Kedves Vendégeket.
A programokról fotódokumentáció készül.