keretében megrendezett

Családi Művészeti Délután

Iskolánk 2019-ben ünnepeli fennállásának 100 éves évfordulóját. Ennek emlékére a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Talentum Alapítványa díjnyertes pályázat keretében valósítja meg névadónkról Szent Istvánról elnevezett projektünket. A cél tehetséges tanulóink számára lehetőség teremtése maradandó értékteremtő alkotás létrehozására, iskolai környezetünk általuk történő szépítésére; egy olajtáblaképekkel kialakított emlékfal iskolánk első emeleti üvegfala felett, és az ezzel kapcsolatos tanulói munkákból egy állandó kiállítási anyag létrehozása.

2018. 10. 25.-én egy négy órás élményalapú interaktív csoportos foglalkozást, Családi Művészeti Délutánt rendeztünk szülők, hozzátartozók bevonásával. A rendezvény helyszínei a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Iskolagalériája, informatikaterme, rajzterme. A rendezvényen 35 fő vett részt, iskolánk legkiválóbb vizuális tehetségei 6-11. osztályig, valamint szüleik, testvéreik. A program Pomázi Imréné igazgató köszöntőjével kezdődött az Iskolagalériában. A csapatok kialakítása után interaktív művészettörténeti vetélkedőt rendeztünk a magyar művészetekről az informatika teremben. A tesztfeladatsort írta: Kugler Erika, az interaktív online tesztet készítette Palkó-Deli Andrea. Fekete Viktória tanárnő vezetésével egy választott magyar történelmi festményről, szoborkompozícióról élőképet kellett készíteni csapatonként, majd néhány perces humoros dramatikus játékot rögtönözni modern értelmezési tartománnyal ötvözve. Az utolsó feladat egy közös családi alkotás elkészítése volt: választott festményhez képátirat, parafrázis, festő vagy grafikus technikával. A verseny eredményhirdetése után mindenki részesült a fő díjból, az oroszkrém tortából.

Projektíró és felelős: Pomázi Imréné, Kugler Erika.

A rendezést segítő kollégák: Stelkovicsné Kreuter Anikó, Goda Krisztina, Miklósné Kiss Ildikó.

Szent István Családi Nap megnyitó - Művészettörténeti verseny:

Drámajáték:

Parafrázis festése: