A Megyeházán 2023. május 24-én szervezett címátadó ünnepségen a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium nevében immár harmadik alkalommal vette át Pomázi Imréné intézményvezető az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” elismerést.
Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében a 2023-2026-ig terjedő időszakra 18 oktatási intézmény nyert jogosultságot a cím viselésére. A bírálóbizottság javaslatára olyan intézmények pályázatát ítélte sikeresnek az Oktatási Hivatal, melyek kiemelkedő nevelő-oktatási tevékenységükkel elősegítik a térségben a pedagógiai-szakmai közélet fejlődését, megosztják jó gyakorlataikat, lehetőséget biztosítanak műhelymunkák, bemutató órák, versenyek, továbbképzések számára.
A cím elnyerése igazi csapatmunka eredménye, viselése pedig megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind pedig a pedagógusok számára.