Gratulálunk Jakkel Imre kollégánknak, aki kiemelkedő természet- és környezetvédő munkájáért Vásárhelyi István-díjban részesült.
A díjat a Városvédő és Szépítő Egyesület elnöke adta át  a Gróf Apponyi Albert Általános Iskolában megrendezett emlékünnepségen.

Jakkel Imre tanár úr sok éves tanítási gyakorlattal, tapasztalattal rendelkezve szakmai és módszertani felkészültsége színvonalas.Tudatos oktató-nevelő munkát végez, amelyben az oktatás mindig magas színvonalú. Nagy figyelmet fordít a tehetséggondozásra. Tanítványait rendszeresen készíti fel városi, megyei és országos tanulmányi versenyekre: a Vásárhelyi István körzeti természetkutató csapatversenyen, a Herman Ottó Országos Levelezős Természetismereti Versenyen, a Vásárhelyi Nap - Zagyva program városismereti vetélkedőn, a  Zádor és Ágota Természetismereti és Biológia Versenyen, a ZöldOkos Kupa tanulmányi versenyen évről-évre eredményesen szerepelnek.
Sokszínű program szervezésével igyekszik a közösségfejlesztést elősegíteni Lelkiismeretesen és lelkesen kapcsolódik be a gyerekek szabadidejének kulturált és hasznos eltöltésébe. Tanulmányi kirándulásokat, színházlátogatásokat, erdei táborokat, kerékpártúrákat, nyáron ökotáborokat, télen pedig sítáborokat szervez tanítványainak. Nagy népszerűségnek örvend a diákok körében az általa szervezett darules-kirándulás. Sporttevékenységei, szabadidős kedvtelései - horgászat, vadászat- során szerzett tudásával a tanóráit életközelibbé, élményszerűbbé teszi. Személyes és szakmai kapcsolatait is kamatoztatja az iskolai élet színesebbé tételében.
Munkájában kiemelt helyet kapnak az ökoiskola arculatához kapcsolódó, a környezet-és természetvédelem fontosságát célzó programok.  Évek óta szervezi a diákelőadók versenyét, a zöld jeles napokhoz kapcsolódó több fordulós levelezős versenyt, az iskolai papírgyűjtést.
A környezeti csoportunk aktív részese, ökocsoport vezetőjeként több évig koordinálta az ökoiskolai feladatok megvalósítását. A városi Zöld Diákparlament munkájában aktív szerepelt vállalt.
Az iskolai hagyományok ápolásában, az értékteremtésben és értékeinek megőrzésében hiteles, jó példával szolgál kollégái és tanítványai számára.