A Város Napja előestéjén a díszünnepség keretében Jászberény Város Gerevich Aladár sport díjjal jutalmazták  a kiemelkedő közösségi munkát végző Szöllősiné Kárpáti Ágnest. Személyét, tevékenységét Pomázi Imréné intézményvezető méltatta:
Szöllősiné Kárpáti Ágnes a Tanítóképző Főiskola elvégzése után pedagóguspályáját Szolnokon kezdte 1980-ban, majd a Kőtelki és Jászfelsőszentgyörgyi iskolában helyezkedett el. Tanítványaival már akkoriban is szép országos sikereket ért el atlétikában és grundbirkózásban. 1982-ben középfokú atlétikaedző képesítést, 1985-ben pedig testnevelés szakon tanári diplomát szerzett. Iskolánkban 2007 szeptemberétől tanít. Pedagógusi tevékenységének kiemelt területe a nevelés, a tanulók személyiségének egészséges fejlesztése. Kiemelkedő, egyenletes sportteljesítményre ösztönzi tanítványait.

Az elmúlt években számtalan tanítványa ért el kiemelkedő sportsikereket, atlétikában csapatban és egyéniben is országos döntőn szerepeltek diákjaink. Legkiemelkedőbb eredményt floorballban szerezte meg, hiszen az elődöntőt megnyerve két korcsoportunk is bejutott az országos döntő legjobb nyolc csapata közé. A Pakson megrendezett színvonalas diákolimpián 452 induló csapatból I. korcsoportos diákjaink a dobogó legmagasabb fokára állhattak fel, II. korcsoportos csapatunk pedig az előkelő 5. helyen végzett, kolléganőnk a legjobb felkészítő és testnevelő címet vehette át. 2011-től munkaközösség-vezetőként irányítja a testnevelés munkaközösség szakmai munkáját, az iskola sportprogramjait. Évek óta színvonalasan szervezi meg az iskolai sítáborokat, ahol a tanulóknak lehetőségük van az extrém sportok megismerésére, és az alapok elsajátítására. Az iskola pályázati tevékenységeibe is rendszeresen bekapcsolódik. A TÁMOP 6.1.2. A-14/2 jelű pályázat szakmai vezetőjeként számos rendezvénnyel, sportprogrammal segítette tanulóink egészségtudatos szemléletének formálását, a mozgás iránti igény felkeltését. Az UNICREDIT pályázatoknak köszönhetően a testnevelés szertár eszközállományában is jelentős fejlesztéseket tudtunk megvalósítani az elmúlt időszakban. 2007-től szakvezetőként a tanító szakos főiskolai hallgatók képzésében is részt vesz: testnevelés tantárgy tanítására készíti fel a hallgatókat. Munkáját színvonalas szakmai tudás, lelkesedés jellemzi, jó példát mutat tanítói felkészültségből, következetességből, kitartásból a tanítójelölteknek. Nemcsak a Gyakorlóiskola, hanem Jászberény sportéletének is meghatározó egyénisége, tagja a Testnevelő Tanárok Szövetsége helyi szervezetének, és JTF DSE munkáját segítve a kézilabda iránt érdeklődő tanulók fejlesztésében is szerepet vállal. Tanítványai rendszeresen és eredményesen részt vesznek a városi sportrendezvényeken, Hajta-túrákon, futóversenyeken.Széles körű tapasztalata, jó emberismerete, a sportban szerzett kitartása, áldozatkészsége segíti őt a színvonalas munkavégzésben. Tanítványai szeretik, tisztelik. A szülők elismerik gyermekszeretetét, mert sokat segít egyéni problémájuk megoldásában a versenyeken való felkészítés és a versenyeken való részvétel során. Példamutató munkája elismeréseként kollégánk méltán kapta meg a városi kitüntetést.