A Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete emlékéremmel ismerte el a „Gyakorlóiskola” rajztanárának munkáját
A Magyar Rajztanárok Országos Egyesülete kiemelkedően magas színvonalú művészetpedagógiai és művészeti munkásságának elismeréseként emlékérmet adományozott Kugler Erika tanárnőnek, a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium rajz- és vizuális kultúra szakos tanárának.

A díjat ünnepélyes keretek között Szalai József az egyesület elnöke és Boldizsárné Kovács Gizella vezető adták át a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban 2017. március 5-én.

Erika nagy szerepet játszik abban, hogy az intézményünkben a művészeti nevelés ötvöződik a tehetséggondozással. Az elmúlt tanévben iskolánk 5. c osztályában elindította a Képességdiagnosztika és tehetséggondozás vizuális képességfejlesztéssel Mesterprogramot.  A kutatómunka az iskolánkban folyó vizuális kultúra tantárgy nyújtotta fejlesztési lehetőség tudatosabbá tételét segíti. Fejlesztendő és mérendő kiemelt képességek, kompetenciák: a vizuális kommunikációs képességek, a térszemlélet, a műelemző képesség, a színérzék; a problémamegoldó képesség, a kreativitás és a digitális kompetenciák. A Magyar Rajztanárok Országos Szövetsége az InSEA konferencia kapcsán pályázatot hirdetett magyarországi vizuális kultúrát tanító pedagógusok és egyetemi oktatók számára. A legjobb pályamunkák között a Mesterprogramjában részt vevő tanulói munkái az Ausztriai Magyar Pedagógusok Egyesülete (AMAPED) Bécsi Magyar Iskolájában kerültek kiállításra.
Kolléganőnk részt vesz
az MTA díjnyertes Szakmódszertani pályázatában is. A pályázat címe: Moholy - Nagy Vizuális Modulok,  A 21. századi képi nyelv tanítása. Tanmenetet és értékelési rendszert írt a Tanítási-tanulási program az 5. évfolyam Média modul pedagógiai koncepciójának megvalósításához. A programot az 5.a és az 5.b osztályokban elindítottuk, a 9.a osztályban kontrolcsoportos méréseket végzünk.
Kiemelkedő egyénisége, szakmai felkészültsége és tapasztalata biztosítja munkájának eredményességét, szemléletével elősegíti iskolánkban a kor kihívásaihoz igazodó, innovatív oktató-nevelő programok bevezetését. Nevelőtestületünk és diákjaink nevében szeretettel gratulálok, s további szép szakmai sikereket kívánok kolléganőmnek.

Pomázi Imréné, intézményvezető