Az Európa Parlament Nagykövet Iskola program keretén belül Nagyné Sipos Marianna és dr. Zrupkóné Pernyész Lívia irányításával március 18-20-án éghajlatváltozással foglalkozó, kétnapos online európai ifjúsági csúcstalálkozón vettek részt gimnazistáink.
Egész Európából 33 középiskola több, mint 200 diákjának részvételével zaljott az esemény,  "a mi éghajlatunk, a mi jövőnk" jelmondat szellemében angol nyelven vitatták meg a résztvevők a környezet védelmének legjobb módjait.
Magyarországot a mi iskolánk diákjai képviselték:
10.A: Brindzik Dorina, Baráth Petra, Kovács Bence Bulcsú, Virág Imre János
12.A: Hanka Enikő, Forgács Partik, Fenyves Szabolcs
Joggal lehetünk büszkék gimnazistáinkra, hiszen színvonalas szereplésükkel iskolánk, városunk, országunk hírnevét erősítették. Köszönjük mindannyiuknak a részvételt, emellett a kollégáknak köszönet a lelkes és eredményes felkészítő munkáért.