2019. március 27-én Gimnáziumunk vendége volt dr. Zupkó Gábor, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője. A Nagykövet Iskola-i program keretében a szolnoki Europe Direct Iroda szervezésében megvalósult "Párbeszéd a polgárokkal" előadáson jelen voltak gimnazista tanulóink és tanáraik, az iskolavezetés, valamint dr. Szabó Tamás polgármester úr, Mészárosné Vas Márta, a Jászberényi Tankerületi Központ szakmai igazgatóhelyettese és Czigányné Harmath Éva, a szülői választmány vezetője. Dr. Zupkó úr interaktív előadását a "Ki az a Brüsszel?" fantáziacímre fűzte fel. Kitért az EU intézményrendszerére, a 2019-es választások jelentőségére és az EU aktuális kérdéseire, problémáira. Külön kiemelte, miért jó Európai Unió-s állampolgárnak lenni. A 'Párbeszéd a polgárokkal' rendezvénysorozat az Európai Unió egész területén zajlik, és központi szerepet kap az Európa jövőjéről szóló vitasorozatban. Az európai polgárokkal való kapcsolat fenntartása és a számukra fontos kérdések megvitatása uniós prioritás lett. A biztosok és az EU érintett alkalmazottai beutazzák Európát, hogy beszélhessenek az európaiakkal, akik számos témában kinyilvánították véleményüket.
Köszönjük megtisztelő látogatását és dr. Zrupkóné Pernyész Lívia senior nagykövet programszervezését.