A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium 2017-ben első között csatlakozott az EU tagállamaiban működő és Magyarországon is bevezetésre kerülő Európai Parlament Nagykövet Iskolája programhoz. Kitartó munkánk eredményeként szeptemberben megkaptuk az Európai Parlament Nagykövet Iskolája címet. Iskolánk számára a program sok feladatot és egyben sok lehetőséget kínál az európai szellemiség és demokrácia megismerésére és közvetítésére.

Magyarországot január 29-31. között 3 iskola képviselte az Európai Parlament nemzetközi ifjúsági szemináriumán. Iskolánkból 8 gimnazista és 2 tanár utazott a balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium és a pilisvörösvári Friderich Schiller Gimnázium és Kollégium diákjaival együtt Brüsszelbe, ahol angol nyelven előadásokat hallgattak, de sor került egy-egy aktuális témában a véleménycserére, vitára, sőt, az Európai Parlamenti képviselővel való beszélgetésre. A magyar csoport bemutatására iskolánk kapott lehetőséget angol nyelven. Bobák Anica 10.a osztályos tanulónk képes összeállítás segítségével kalauzolta el a nemzetközi ifjúságot városunk és hazánk nevezetességei, értékei között.
A három nap alatt a magyar csoport megismerte az EU-negyedet, látogatást tett az Európai Bizottságnál, ahol interaktív tanóra keretében tájékozódhatott annak működéséről. Az élménydús programot a Parlamentárium és a House of European History múzeumok bejárása egészítette ki.
Büszkék vagyunk a programban résztvevő diákjainkra: Hájos Cintia, Pozsonyi Ivett, Bobák Anica, Erdős Roland, Babinszky Gellért, Molnár Levente, Csikós Dániel, Kovács Roland
és a szervező kollégákra: dr. Zrupkóné Pernyész Lívia, Nagyné Sipos Marianna.