A Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium ez év júniusában elnyerte az Európai Parlament Nagykövet Iskolája címet, amelyet ünnepélyes keretek között szeptember 8-án Pomázi Imréné intézményvezető vehetett át Lővei Andrea asszonytól, az Európai Parlament Magyarországi Tájékoztatási Irodájának vezetőjétől.
A program minden Európai Uniós országban működik, hazánkban ez év elején, 25 neves iskola bevonásával került bevezetésre. A résztvevő iskolák közül szeptemberben két iskola képviselhette Magyarországot az Európai Unió nagykövet iskoláinak szóló nemzetközi szemináriumon, ahol a résztvevők megismerhették a más országokban folyó munkát és erősíthették iskolájuk nemzetközi kapcsolatait. Hazánkat a nagykanizsai Farkas Zsuzsanna és iskolánk tanára, Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia senior nagykövetek képviselték.

Október 15. és 17. között minden magyarországi senior nagykövetnek lehetősége volt az Európai Parlament Nagykövet Iskolája program jóvoltából részt venni egy brüsszeli tanulmányúton. Ez alkalommal a nagykövetek az Európai Unió brüsszeli intézményeivel és több képviselőjével ismerkedtek meg.  Többek között találkozhattak az Európai Parlament épületében Erdős Norbert EP képviselővel, az Európai Bizottság épületében Dr. Béres Béla nemzetközi szakjogásszal.