"Lángolj fel a lelkünkben..."
2017. április 19-én Európa-Napot szerveztünk gimnazistáink részére.
A program első részében a jászberényi középiskolák ötfős csapatai vetélkedtek egymással. A vetélkedő témája az Európai Unió története, intézményrendszere, működése, az Unióval kapcsolatos aktualitások ismerete. A zsűri munkáját Puskás Aurél, az Európai Unió Nagykövet Iskola szakértője és Szatmári Antalné alpolgármester asszony vállalta, a zsűri elnöki tisztét Mészárosné Vas Márta, a Jászberényi Tankerületi Központ szakmai igazgatója látta el.
10 órától Puskás Aurél összefoglalóját hallottuk, majd gimnazistáink beszámolóit (Inges Zénó, Boros Bella, Turóczi Ágnes) meghívott vendégeink előadása követte: dr. Szabó Tamás polgármester úr a képviselőtestület munkájáról, Pócs János országgyűlési képviselő úr az országgyűlés összetételéről, a parlamenti munkáról beszélt diákjainknak és az érdeklődő vendégeknek.
Köszönet dr. Zrupkóné Pernyész Lívia tanárnőnek és Pomázi Imréné igazgatónőnek, akik megálmodták az Európa-Nap programját. Köszönet a kollégáknak, akik ötleteikkel segítették a diákok munkáját.
Reméljük, a hallottak segítik diákjainkat a szélesebb körű tájékozódásban, az európai szellemiség megértésében.