Tisztelt Szülők!
A Kormány döntése alapján a fiatalok körében enyhe tüneteket produkáló omikron variáns előtérbe kerülése és az 5-11 évesek átoltottságának folyamatos emelkedése miatt az 1-12. évfolyamon tanuló diákokra vonatkozó járványkezelési protokoll 2022. január 15. napjától az alábbiak szerint változik.
- Amennyiben egy tanuló esetében COVID-19 fertőzés igazolódik, a fertőzött tanuló a járványügyi protokollnak megfelelően 7 nap karanténba kerül.
- A karantén 7 nap után akkor kerülhet megszüntetésre, ha a beteg már legalább 3 napja láztalan és a légúti tünetei megszűntek. Három nap tünetmentesség esetén, a tünetek kezdetétől számított 5. napon végzett negatív gyorsteszt eredmény esetén az elkülönítés feloldható és a tanuló visszatérhet az intézménybe.
- A fertőzésben érintett osztályban, tanulócsoportban folytatódik a jelenléti munkarend szerinti nevelés-oktatás azon tanulók számára, akik oltottak vagy hiányzásuk miatt nem számítanak kontaktszemélynek.
- A fertőzöttel kontaktszemélynek minősülő, nem oltott tanulók 5 napra karanténba kerülnek, számukra ezen idő alatt az intézmény gondoskodik az előrehaladáshoz szükséges információk (így különösen a feldolgozott tananyag, a házi feladat) megküldéséről.
- Azokban az osztályokban, ahol a tanulók egy része a fentiek miatt átmenetileg nem vehet részt a jelenléti oktatásban, lehetséges olyan módon megszervezni az oktatást, hogy az otthon lévők online módon bekapcsolódhassanak.
- Fentiek értelmében egész osztályra vonatkozóan nem rendel el az Operatív Törzs tantermen kívüli, digitális munkarendet, az iskola saját hatáskörben, a fentiekben leírt szabályok szerint fog eljárni.
Megértésüket köszönöm.
Jó egészséget kívánok Önöknek, vigyázzanak magukra, egymásra.
Jászberény, 2022. január 14.
                                                                                     Pomázi Imréné