Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket arról, hogy a 29/2021. (XI.19.) EMMI határozat alapján a köznevelési intézménybe csak azok léphetnek be, akik rendelkeznek a COVID-19 védettséget igazoló okirattal, EU-s igazolvánnyal vagy plasztikkártyával, illetve mobil applikációval, melyből annak érvényessége megállapítható.

„3. A tanulót a köznevelési intézménybe kísérő vagy onnan hazakísérő egy fő nagykorú személy a koronavírus elleni védettségének igazolása nélkül a köznevelési intézményterületére a köznevelési intézmény vezetője által meghatározott pontig léphet be.”
„5. Ez a határozat 2021. december 1-jétől hajtandó végre.”

Ez a pont a főépület és a ’B’ épület portájának külső védett és fedett előtere.

Az iskolába való belépést eddig is szabályokhoz – intézményvezető engedélyhez – kötöttük, kérem, hogy mostantól a fenti szigorítást is vegyék figyelembe.

A koronavírus járvány terjedése miatt iskolánkban 2021. november 10-től a maszk használata közösségi terekben minden felnőttnek és 5-12. évfolyamos diáknak kötelező! Azokon az órákon (pl.: hittan, idegen nyelv), ahol több osztályból is részt vesznek diákok, ott 1-12. évfolyamig használniuk kell a maszkot.

Felhívom a figyelmüket arra, hogy a járvány terjedésének megfékezése és az iskola zavartalan működés érdekében az iskolában kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató diák tartózkodhat. Amennyiben a koronavírus betegség gyanúja vagy a betegség beigazolódik, a szülőknek haladéktalanul tájékoztatni kell az intézményt (osztályfőnököt és az intézményvezetőt).

Az emberi erőforrások minisztere által kiadott Intézkedési Terv értelmében az a tanuló, aki bármilyen betegség miatt otthon maradt, továbbra is csak a háziorvos, a kezelőorvos igazolásával vagy kórházi zárójelentéssel jöhet újra az intézménybe. Hatósági házi karantén esetén a járványügyi hatóság által adott, a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot szükséges bemutatni.

Házirendünk értelmében betegség miatt szülői igazolást nem tudunk elfogadni, egyéb távollétet (síelés, családi program) a hiányzást megelőzően, de legkésőbb a hiányzás első napján jelezni szükséges az osztályfőnöknek.

Mindannyiunk egészségének megőrzése érdekében köszönöm együttműködésüket, megértésüket.

Jászberény, 2021. december 1.

Tisztelettel:

Pomázi Imréné, intézményvezető