2018. nov. 07-én kiállítás nyílt a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium Iskolagalériájában. Kiállításunk anyaga részben a Magyar Tudományos Akadémia Szakmódszertani pályázat 2016-2020; Moholy-Nagy Vizuális Modulok—A 21. Századi Képi Nyelv Tanítása 2. Vizuális média moduljához kapcsolódik. A kutatásokat az MTA Tantárgypedagógiai Kutatási Programja támogatja. A tanulói munkák másrészt a Képességdiagnosztika és tehetséggondozás vizuális képességfejlesztéssel Mesterprogram, és a Vizuális tehetséggondozó szakkör tanulóinak produktumai. Az alkotások válogatások a 2017/18. tanév 6.A, 6.B, és a 7.C osztályos tanulók, valamint a 7-12. osztályos Vizuális tehetséggondozó szakkör és fakultációs diákok munkáiból. A megnyitó előtt Gaul-Ács Ágnes, az ELTE doktorandusza és a pályázat koordinátora interjút készített a kísérleti modul kiemelten tehetséges 7. B osztályos tanulóival: Gál Emíliával, Sinka Hannával, Baráth Nórával és Pataki Zitával. A kiállításon köszöntőt mondott Pomázi Imréné intézményvezető. A kiállítást megnyitotta Dr. Tóth Tibor, az Eszterházy Károly Egyetem főiskolai docense, a média koncepció írója, és Kugler Erika mestertanár, a pedagógiai programok tanítási és tanulási programjainak írója és megvalósítója. A megnyitó után az érdeklődők megnézhették a diákokkal az egész tanév és a tanórák során készített animációkat, valamint a gyermekek alkotói gondolkodásáról készített filmeket. A kiállítás megtekinthető: február 6.-ig.

Tanító folyóirat Kugler Erika cikke média modul 1. rész október

Tereba-Kovács Gitta
Thuróczy Valéria
Tóth Attila