2016/17. tanév

A Mesterprogram a 6.c osztályban folytatódott. Az előző tanév során a mérést és értékelést papír alapú tesztekkel végeztük. Az idei tanévben sikerült megvalósítani az online típusú vizuális képességmérést, amely összefüggött egy másik kezdeményezéssel, mely a „mesterprogram 5. évfolyamon történő újraindításaként” is felfogható. Szakmai partnerem Kárpáti Andrea professzor Szakmódszertani pályázatot adott be a Magyar Tudományos Akadémiához, mely díjat is nyert. Címe: MTA-ELTE Vizuális Kultúra Szakmódszertani pályázat 2016-2020, Moholy-Nagy Vizuális Modulok: a 21. századi képi nyelv tanítása. A szakmódszertani pályázat 2. modulja, a Vizuális Média Kommunikáció, melyhez a koncepciót Dr. Tóth Tibor (Eszterházi Károly Egyetem) és Havasi Tamás, Orosz Csaba DLA,(Nyíregyházi Egyetem) egyetemi oktatók írtak. A média modul gyakorlati megvalósításához Kugler Erika írt Tanítási tanulási programot, és végezte a program gyakorlati tanítását is az 5.A és az 5.B osztályokban. Ez azt jelentette, hogy iskolánk a 2016/17-es tanévtől kísérleti terepe az MTA –ELTE kutatócsoport munkájának.

Kiállítás és filmbemutató 2017. október 6.

A 2017/18-as tanévet a mesterprogramos 7.C osztály és az MTA Szakmódszertani pályázatos 6.A és 6.B osztály előző évi munkáiból rendezett kiállításával nyitottuk meg, amelyen Kárpáti Andrea professzor, Pomázi Imréné igazgató és Kugler Erika beszéltek a két képességfejlesztő, tehetséggondozó program munkájáról.

Elkészült munkák elérhetősége:
2016/17. évi kiállítás és film a tavalyi munkákból - 5.a, 5.b, 6.c