„A tudomány izgalmas kaland. Ajtókat nyitogatunk, keressük az igazságot, s egyszerre ott van előttünk, mint mesebeli kincs, a maga kézzelfogható, tündöklő valóságában.” (Kosztolányi Dezső)
Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános Iskolája adott otthont március 25-én a Természet Varázsa Komplex Természettudományos Országos  Csapatversenynek. A programot  az M1 csatornáján élőben népszerűsítette a verseny fő szervezője, az iskola pedagógusa, Bátori Gabriella.
A Természet Varázsa országos döntőjére azok kerülhettek be, akik 70% fölött teljesítettek az előzetes felmérések során. A 7.a osztály tanulói: Szécsi Lilla és Ágnélli Zsófia a 14. helyen végeztek. (Több esetben volt azonos pontszáma 2 csoportnak. )
Köszönjük Szabóné Darócz Mária, Tóth Ildikó, Móczó Erika, Szabó-Bálint József felkészítő munkáját és a szülők segítségét.