2019 novemberében az EKE Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet a Művelt Ifjúságért Alapítvány támogatásával Mi van belül? címmel az általános iskolásoknak Országos Vizuális Versenyt hirdetett. A versenyre olyan pályamunkák készültek, amelyek a vizuális nyelv eszközeit felhasználva a dolgok belsejében lévő ismeretlent fedték fel. Amíg nem látunk a dolgok belsejébe, csak a képzeletünkre, a fantáziánkra hagyatkozhatunk, és sok esetben ez a kép gazdagabb a valóságnál.
Iskolánkból a versenyre benevezett a 2.c, 3.b, 5.a, 5.c, 6.a osztály. Kilenc pályaművel képviseltettük magunkat Egerben:  Sas Liza, Turi Kristóf (2.c), Gál Réka, Hivatal Anna, Rácz Réka, Panyi Viktória, Hajdú Sára, Lengyel Márton (3.b), Béres Bálint (6.a) alkotásával.
A februári döntőbe behívták: Turi Kristóf, Hivatal Anna, Rácz Réka, Panyi Viktória tanulókat. Ez egyben a verseny 2. fordulóját is jelentette, ahol helyben ismertetett feladatot kellett megoldaniuk a gyerekeknek. Egy közös képalkotásban vehettek részt. Noé bárkáján megmenekülő állatokat ábrázoltak. Utána meglepetésprogramon : Város, a város alatt c. föld alatti sétát és utazást tehettek vissza a múltba. Ezen a programon részt vehettek a kísérő, érdeklődő szülők is.
A résztvevők a beérkezett legjobb pályaműveket bemutató CD-t, és szép oklevelet kaptak. Turi Kristóf kiérdemelte a szakmai zsűri különdíját. Rajzeszközt és rajzzal, matricákkal kiegészíthető művészeti albumot kapott.
Szeretettel gratulálunk Mizseiné Bencze Nóra tanítónőnek és a versenyben eredményesen szerepelő tanulóknak.