Vajon közöttük van a jövő tudósa?

Április 24-én újra megrendeztük a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumban a „JÖVŐ TUDÓSAI”- ABAS- Városi Matematikaversenyt városunk önkormányzata és a jászberényi InterJNet Számítástechnikai Kft. támogatásával. Városunk felső tagozatos tanulói közül minden tagiskolából a legrátermettebb 2-2 versenyző vehetett részt évfolyamonként.  Összesen 42 diák nevezett. Amíg a versenyzők a feladatokat oldották meg, addig a kísérőtanárok megosztották egymással tanítási tapasztalataikat.
A feladatokat a hagyományoknak megfelelően Zoltán Atilla nyugalmazott középiskolai tanár úr állította össze. A díjátadón az alábbi helyezések születtek:

5. osztály

1. hely:  Halászi Éva, Szent István Sport Általános Iskola és  Gimnázium (felkészítő tanára: Béres Gábor)

2. hely:  Pozsonyi Viktor, JÁI Bercsényi Miklós Általános Iskolai Tagintézménye (felkészítő tanára:  Sass Judit)

3. hely:  Kellner Enikő, Szent István Sport Általános Iskola és  Gimnázium (felkészítő tanára: Béres Gábor)

6. osztály

1.hely:  Mag Benedek, Nagyboldogasszony Katolikus Kéttannyelvű Általános Iskola(felkészítő tanára: Dányi Mária)

2 .hely:  Vankó Fabióla, JÁI Bercsényi Miklós Általános Iskolai Tagintézménye (felkészítő tanára: Fehér Éva)

3 .hely:  Lór Luca, JÁI Bercsényi Miklós Általános Iskolai Tagintézménye (felkészítő tanára: Fehér Éva)

7. osztály

1.hely:  Németh Ádám, Jászsági Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (felkészítő tanára: Kabainé Terjéki Anna)

2.hely:  Dobrán Flóra, : Szent István Sport Általános Iskola és  Gimnázium (felkészítő tanára: Móczó Erika)

3.hely:  Lantos Levente, JÁI Bercsényi Miklós Általános Iskolai Tagintézménye (felkészítő tanára:  Sass Judit)

8.osztály
1..hely:  Fődi Petra, Nagyboldogasszony Katolikus Kéttannyelvű Általános Iskola (felkészítő tanára: Ködöböcz Klára)

2.hely:  Sánta Dániel, Lehel Vezér Gimnázium (felkészítő tanára: Rusvainé Barta Márta

3.hely:  Pozsonyi Gábor, Szent István Sport Általános Iskola és  Gimnázium (felkészítő tanára: Pestiné Járomi Edit)

Köszönet a támogatóinknak, versenyzőknek, segítő tanároknak. Szeretettel várjuk jövőre is városunk versenyzőit.