Iskolánk névadójára emlékeztünk 2024.október 15-én.
A Fekete Viktória tanárnő által összeállított iskolarádiós műsort követően Dr. Zrupkóné Pernyész Lívia igazgató asszony az iskola fennállásának 105. évfordulójáról szóló megemlékezésébe a gyakorlóiskola történetét idézte fel.
Koczka Richárd 12.-es tanuló István király jelentőségét kiemelve a szent király intelmeiből idézett. A diákönkormányzat tagjai megkoszorúzták a Máté György szobrászművész által készített mellszobrot.
A tanórákon a témanapnak megfelelő feladatokkal, foglalkozásokkal emlékeztünk meg iskolánk névadójára.
A 3.a és a 4.b osztály az iskolai ünnepséget egy budapesti kirándulással egészítette ki. A Parlamentben megnézték Szent István koronáját, majd a Szent István Bazilikában őrzött Szent Jobb ereklyét s annak történetét ismerhették meg.
A 4.osztályosok közül Koczka Sára és Ádám Luca a Bazilika előtt mesélt Szent István jelentőségéről.
Pócs János képviselő úr a Parlamentben a koronaékszerek, a kultúra és a hagyományok és a mindennapi értékek összhangját erősítette meg a jövő nemzedékben.