Egyszer volt, hol nem volt, iskolánkban a magyar népmesét 2024. szeptember 23-27-éig ünnepeltük, melyen minden kisdiák részt vehetett mesésebbnél- mesésebb programokon.
Szeptember 23-án indult az év legmesésebb hete, amikor az alsós gyerekek belebújhattak kedvenc magyar népmese hősük bőrébe. Így találkozhattunk királlyal, királylánnyal, Cerceruskával, vadásszal, sárkánnyal, ördöggel, az okos lánnyal, szegény emberrel ……
Az 1. évfolyam meghallgathatta Tősér Mária tanító néni élőszavas mesemondásában a Macskacicó c. magyar népmesét, melyben a gyerekek is szereplőkké válhattak.
A gyerekek kedvenc népmeséjük rajzai az iskolai könyvtárat díszítik. A kisrajzolók jutalma egy 5-ös lett vizuális kultúra tantárgyból.
A 3. és 4. osztályos gyerekek egy kedvelt mesét adtak elő az 1. és 2. osztályos kisdiákoknak. A kicsik itt láthatták többek között A só, A kacor király, A kóró és a kismadár c. népmeséket.
Akik kedvet éreztek, felolvashattak egy tanulságos magyar népmesét osztálytársaiknak. Nemcsak a gyerekek meséltek, hanem az osztályukban tanító pedagógusok is.
A bátrak és ügyesek népi játékokkal ismerkedhettek meg.
Akik kézműveskedni szerettek volna, elkészíthettek egy-egy népmese figurát, majd eljátszhatták velük a népmesét is.
Aki nem hiszi, járjon utána!
Szervező: Csőkéné Ali Marianna
Képek: http://piwigo.gyakorlo-jaszbereny.edu.hu/index.php?/category/236